15 / 08 / 2022

Şanlıurfa Eyyübiye'ye kentsel dönüşüm müjdesi!

Şanlıurfa Eyyübiye'ye kentsel dönüşüm müjdesi!

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Karakoyunlu mahallesinde vatandaşlara, kentsel dönüşüm müjdesi verdi.Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, rutin hale getirdiği saha ziyaretlerini hızla sürdürüyor. Günün ilk ışıklarıyla birlikte Eyyübiye’yi sokak sokak gezen Başkan Kuş, son olarak gittiği Karakoyunlu mahallesinde vatandaşlara kentsel dönüşüm ve yeşil alan müjdesi verdi. Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi'nde yer alan habere göre; Mahalle Muhtarı Bozan Demir’le birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret edip talepleri değerlendiren Başkan Kuş, mahallede yapılması gereken kentsel dönüşüm için Büyükşehir’le birlikte koordineli bir çalışma başlatacaklarını müjdeledi.

Vatandaşların yeşil alan ve park talebinin de çözülmesi için istimlak noktasında girişimde bulunacaklarını söyleyen Başkan Kuş, “ Muhtarımızın koordinesinde istimlak edilecek alanlarla ilgili çalışma başlattık. İnşallah kısa süre içinde vatandaşlarımızın dinleyip vakit geçirebilecekleri sosyal alanı mahallemize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Eyyübiye’yi sokak sokak gezip, sorunları yerinde tespit ettiklerini sözlerine ekleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” Bugün de sabahın erken saatlerinde Karakoyunlu Mahallemizde vatandaşlarımızla buluştuk. Sağolsun muhtarımız bizi karşıladı. Mahallemizi sokak sokak gezdik, esnafımız ve vatandaşlarımız ile dertleşerek sıkıntılarını dinledik. Karakoyunlu mahallemizin çok ciddi sıkıntıları var. Kentsel dönüşüm kapsamına alınmış bir bölge. Ne evlerinin yeniden yapılmasına izin veriliyor ne de kentsel dönüşüm başlamış. İnşallah bugünden itibaren Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte istişarelerde bulunup, kentsel dönüşümü yapma adına hızlı adımlar atmamız gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız eminim bu konuya ciddi manada yardımcı olacaktır. İnşallah kentsel dönüşümü de başlatıp vatandaşlarımızı rahata kavuşturacağız. Karakoyunlu mahallemizde çocuklarımızın vakit geçirebileceği ciddi bir alanları ve sosyal parkları yok ve muhtarımız burada birkaç ev üzerinden çalışma yapacak ve gerekirse buradan birkaç evi istimlak edip yaşlılarımıza ve çocuklarımıza park alanı kazandıracağız. “ şeklinde konuştu.

Karakoyunlu Mahalle Muhtarı Bozan Demir ise Başkan Kuş’a duyarlılığından dolayı teşekkürlerini iletip,” Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Bizleri aradı,’ muhtarım mahallemizin sorunlarını dinlemek için yanınıza geliyoruz elimizden ne gerekirse yapmak için gelip yerinde inceleme yapacağız’  dedi. Sağ olsunlar gelip mahallemizdeki sorunları yerinde inceledi ve vatandaşlarımızın dertlerini dinledi, çözüm için elinden geleni yapacağımızdan şüphemiz yok. “ açıklamasında bulunduç