02 / 07 / 2022

Şanlıurfa Kızılay Meydanı Projesi'nde son durum ne? 

Şanlıurfa Kızılay Meydanı Projesi'nde son durum ne? 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kızılay Meydanı Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje dahilinde eski binaların yıkım işlemleri gerçekleşiyor. Şanlıurfa'da yeni meydanlar inşa etmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kızılay Meydanı Projesi'nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Sabah'tan Mehmet Yıldırım'ın haberine göre; ilk etapta eski ŞANMED binası olarak bilinen yapının yıkım işlemlerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Kızılay Binasının da yıkım işlemlerini tamamlayarak sonrasında Kızılay Meydan Projesi’nin bir diğer aşaması olan Köprübaşı’ndaki Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)e eski binası için çalışmalara başladı. 

Şanlıurfa Kızılay Meydanı Projesi nde son durum ne? 

Önceki günlerde  Ankara  ziyaretinden dönen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; "Şanlıurfa'nın uzun zamandır beklediği, beni de çok heyecanlandıran projelerden biri "Kızılay Meydanı" Projemizde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası eski binasının tapusunu da alarak önemli bir aşamayı daha geride bıraktık. Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun" dedi.

İlerleyen günlerde eski ŞUTSO binasının da yıkım işlemlerine başlanarak Şanlıurfa'ya modern bir meydan kazandırılmış olacak.

Şanlıurfa Kızılay Meydanı’nda eski yapılar yıkılıyor!