Şanlıurfa Otogar arazisi 45.5 milyon YTL'ye alıcı buldu

Şanlıurfa Otogar arazisi 45.5 milyon YTL'ye alıcı buldu

Şanlıurfa Belediyesi, şehirler arası otobüs terminalinin 81 dönümlük arazisini, 45 milyon 500 bin YTL'ye sattı.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın başkanlığında encümen salonunda gerçekleştirilen ihaleye, 3 firma katıldı. Muhammen bedeli 40 milyon 44 bin 325 YTL olan arazi için firmalar, kapalı zarflarla teklif verdi.
İhale komisyonunun firmaların evrakını incelemesinin ardından zarflar açıldı. "Kocalar Hayvancılık Tekstil LTD ŞTİ" arazinin metrekaresine 510 YTL, "Yılda İnşaat Taahhüt LTD ŞTİ" 520 YTL ve "Mel 4 Gayrimenkul Geliştirme, Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş" firması ise 535 YTL değer biçti. Daha sonra geçilen açık artırma sonucunda, "Mel 4 Gayrimenkul Geliştirme, Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş" 568 YTL ile ihaleyi kazandı.
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ihalenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'nın, sahip olduğu potansiyelle yalnız Türkiye'nin değil, dünyanın da en önemli kentlerinden biri olacağını söyledi.
Son dönemlerde yapılan çalışmaların etkisiyle girişimcilerin Şanlıurfa'yı keşfetmeye başladığını aktaran Fakıbaba, bunun sonucu olarak Haleplibahçe Semti'ndeki şehirler arası otobüs terminalinin cazibe merkezi haline geldiğini ifade etti.
İhaleyi kazanan firma yetkilileri ise araziye, bin kişinin istihdam edilebileceği, bölgenin en büyük alışveriş merkezlerinden birini kurmak istediklerini belirttiler.
Şanlıurfa'nın yatırım için bir hayli avantajlı olduğuna değinen yetkililer, inşa edecekleri alışveriş merkezinde yerli ve yabancı çok sayıda markanın bayilerinin yer alacağını bildirdi.
Kentin ilk alışveriş merkezini kurmayı planlayan firma, toplam ihale bedeli olan 45 milyon 500 bin YTL'yi tek seferde ödeyecek.