Saraybosna'da tramvay alımı ve rayların onarımı için 50 milyon avroluk ihale!

Saraybosna'da tramvay alımı ve rayların onarımı için 50 milyon avroluk ihale!Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın en temel şehir içi ulaşım aracı olan tramvayların yenilenmesi ve rayların onarılması için 50 milyon avroluk iki ayrı ihaleye çıkılacağı açıklandı...


Saraybosna Kantonu (KS) Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıklanan ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) desteklediği projelerle yeni tramvayların satın alınması ve mevcut tramvay raylarının onarılması amaçlanıyor.

Saraybosna Kantonu Ulaştırma Bakanı Adi Kalem, yaptığı açıklamada, Saraybosna'nın ulaşım olanaklarının geliştirilmesi için açılan uluslararası ihalelerden birinin 30 milyon avroluk yeni tramvay alımı, diğerinin ise 20 milyon avroluk rayların yenilenmesi ihalesi olduğunu kaydetti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; tramvay alımıyla ilgili ihale başvurularının 20 Temmuz'a kadar süreceğini belirten Kalem, başvuruların EBRD'nin resmi internet sitelerinden gerçekleştirilebileceğini aktardı. 

Kalem, tramvay raylarının yenilenmesiyle ilgili ikinci ihaleyle de şehrin merkezindeki Marin Dvor'dan tramvay hattının son durağı Ilidza'ya kadar olan rayların yenilenmesinin amaçlandığını dile getirdi.

EBRD'nin desteklediği bu ihalenin başvurularının ise 21 Ağustos'a kadar devam edeceğini kaydeden Kalem, başvuruların yine EBRD'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabileceğini söyledi.

İnşaat devi Binladin Group çalışanlardan maaş tepkisi!