Seba İnşaat, Bodrum Gliss Otel'e ortak oldu!

Seba İnşaat, Bodrum Gliss Otel'e ortak oldu!Seba İnşaat, Bodrum Gündoğan’ın eşsiz koyu Küçükbük’te yer alan Gliss Otel’in yüzde 50 hissesini satın aldı. Seba İnşaat, 5 milyon dolarlık yenileme yatırımı ile önümüzdeki yaz farklı bir konseple oteli yeniden hizmete açacak.


Bu yıl 21’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Seba İnşaat, 1995 yılından beri faal olarak inşaat sektöründe projeler gerçekleştirmekte. 21 yıl içinde İstanbul ve Bodrum’da iki binden fazla konut, binlerce metrekare ofis alanı, iş merkezleri, oteller ve sinema projelerine imza atan şirket, bugüne kadar toplamda yüze yakın proje ve yaklaşık 1 milyon metrekare inşaatı tamamlayarak teslim etti.


Turizm alanındaki yatımları ile dikkat çeken Seba İnşaat’ın, Bursa Uludağ’da 124 yataklı Zone 2 adında bir oteli bulunuyor. Şirket, buna ilave olarak, şu anda İstanbul Dolapdere’de 264 yatak kapasiteli ve Karaköy’de 150 yatak kapasiteli iki otelin inşasına devam ediyor. Seba İnşaat,  şu şıralar turizm alanda yeni bir yatıma daha imza atarak, Bodrum Gündoğan’ın eşsiz koyu Küçükbük’te yer alan, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin(KAGİDER) geçmiş dönem başkanı ve Kadın 20’nin (W20) Dünya Kurucu Başkanı Gülden Türktan’a ait Gliss Otel’in yüzde 50 hissesini satın aldı. 

5 milyon dolarlık yenileme maliyeti 


Seba İnşaat, Bodrum Gliss Otel


Konu ile ilgili açıklamada bulanan Seba İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Engin Keçeli 32 oda ve 100 yataktan oluşan Gliss Otel’in yüzde 50 oranındaki hissesini 5 milyon dolara satın aldıklarını söyledi.

“Mavi yolculuk denizi” olarak adlandırlan denize sıfır konumda yer alan otelin kendine ait 200 metre uzunluğunda plajı olduğuna işaret eden Keçeli, “Oteli 5 milyon dolarlık bir yenileme yatırımı ile önümüzdeki yaz farklı bir konseptle yeniden hizmete açacağız” şeklinde bilgi verdi.  

2008 yılında inşaatını bitirdikleri Gliss Otel’in yörenin ilk butik oteli olduğuna işaret eden, Gülden Türktan, “Bu anlamda otelimizin  sevenleri ve seçkin ve ünlü müdavimleri var. O nedenle yenileme sonrası bu misafirlerimizi yeniden ağırlamaya hazırlanıyoruz” diye konuştu. Bu haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı


Gliss Otel'e ortak oldu Seba inşaat. Bodrum Gündoğan'daki Küçükbük koyunda yer alan Gliss Otel'in yüzde 50 hissesini satın aldı. Seba İnşaat 5 milyon dolarlık yenileme yatırımı ile önümüzdeki yaz farklı bir konseple oteli yeniden hizmete açacak. Seba inşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Engin Keçeli, 32 oda ve 100 yataktan oluşan Gliss Otel'in yüzde 50 oranındaki hissesini 5 milyon dolara satın aldıklarını söyledi. Keçeli. "Oteli 5 milyon dolara yenileyip önümüzdeki yaz farklı bir konseptle hizmete açacağız" dedi. 


Ekonomist