Şehir hastaneleriyle ilgili veriler mecliste!

Şehir hastaneleriyle ilgili veriler mecliste! Şehir hastaneleriyle ilgili veriler mecliste!

Şehir hastanelerine dair veriler meclis gündemine taşındı. CHP'li Antmen, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, şehir hastanelerine dair verilere ilişkin soru önergesi hazırladı. Antmen, sorusunun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in soruları:
1- Türkiye'de şu anda kaç tane şehir hastanesi bulunmaktadır? Bunlar hangi illerdedir? Bu hastanelerin yatak kapasitesi nedir? Bahsi geçen hastaneler ne zaman hizmete girmiştir? 

2- Şehir hastanelerine yapılan toplam yatırım miktarı nedir? İhaleleri ne şekillerde ve hangi firmalara verilerek yapılmıştır? Hastanelerin yapım ihaleleri ne şekilde gerçekleştirilmiştir?

3 - Şehir hastaneleri yapımında yer alan kaç firma bulunmaktadır? Bu firmalara yapılan ödemeler ne kadardır? 

4- Türkiye'de bulunan şehir hastanelerine önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle şu ana kadar ne kadar hizmet ve kira beledi ödenmiştir? 

5- Şehir hastanelerinin yapımı ve hizmetinde yer alan firmalarla ne kadar süreliğine anlaşma yapılmıştır? Bahsi geçen firmalarla yapılan sözleşmelerde; firmalara herhangi bir hasta sayısı garantisi verilmiş midir?