ŞekerBank konut kredisi faiz indirimi uyguladı!

ŞekerBank konut kredisi faiz indirimi uyguladı! ŞekerBank konut kredisi faiz indirimi uyguladı!

Konut kredisi faiz oranlarını düşüren bankalar artıyor. ŞekerBank'ta konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı…Bankaların konut kredisi faiz oranları bir bir düşmeye başladı. 11 haftadır yükseliş trendinde olan konut kredisi faiz oranları Haziran ayının ikinci haftasından itibaren düşmeye başladı. Son olarak ŞekerBank konut kredisi faiz oranlarında 14 puana kadar indirim uyguladı.

ŞekerBank Konut Kredisi Faiz Oranları

ŞekerBank 10 yıl vade için uyguladığı konut kredisi faiz oranlarını %2.42’de sabit tutarken 48 ay vadeye dek konut kredisi faiz oranlarını %2.25’e düşürdü. Banka 49-60 ay vade aralığında ise %2.39 konut kredisi faiz oram uyguluyor.

ŞekerBank Konut Kredisi Hesaplama

ŞekerBank’tan 10 yıl vadede 100.000 TL tutarlı konut kredisi için konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin toplam geri ödemesi 307.000 TL’ ye karşılık geliyor. Kredinin aylık taksitleri ise 2.566 TL oluyor.

ŞekerBank Konut Kredisi Masrafları

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; ŞekerBank konut kredisine ek olarak azami 3900 TL ekspertiz ücreti alıyor. Konut kredisinin %0.5’i kadar kredi tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca ipotek tesis ücreti için 160 TL masraf uyguluyor.