Seksi otel Adam&Eve satılık mı?

Seksi otel Adam&Eve satılık mı?

DÜNYANIN en seksi oteli olarak tanıtılan Antalya-Belek'teki Adam&Eve açıldığı günden bu yana olumlu-olumsuz pek çok eleştiriye maruz kaldı. Otelin satılacağı iddia ediliyor.Hatta, otel yabancı yayınlarda da kendine yer buldu. Özellikle İngiliz The Guardian gazetesi editörünün, oteli 70'li yılların gay porno filmlerine benzetmesi sektörde ciddi yankı uyandırdı. Daha çok otelin `seksapeli' üzerine kurulu eleştiriler, satılacağı fısıltılarına dönüştü.


Turizm kulislerinde konuşulanlara göre, şu ara bu fısıltılar had safhaya ulaştı. Dedikodunun kaynağı ise güney sahillerinde orta ölçekte turizm işletmeciliği yapan bir işadamı. Bu işadamı, geçtiğimiz günlerde gazeteye Antalya'da otel aradığına dair bir ilan vermiş. Orta ölçekli işletmecinin planı, kış aylarında 3-5 milyon dolara kelepir bir otel kapatmak. Ancak, ilanla ilgilenenler arasında Adam&Eve'in sahibi Kayı Grubu da varmış. Tabii, Kayı Grubu'nun 100 milyon euroluk Adam&Eve, teklifi bu işletmeciye birkaç beden büyük gelmiş, anlaşma sağlanamamış.


BU RÜYA MI?


Tabii bu gibi durumlarda son sözü en yetkili kişi söyler. Biz de Kayı Grubu'nun patronu Talha Görgülü'ye son dedikoduları anlattık, Adam&Eve'in satılık olup olmadığını sorduk. Görgülü, "Bunu söyleyenler, Adam&Eve'in satıldığını ancak rüyasında görürler" diyerek, konuşulanları yalanladı. `Otelin boş kaldığı, hedeflenen doluluk oranlarına ulaşamadığı' eleştirilerini ise Görgülü şöyle yanıtladı: Burası Türkiye'nin en pahalı oteli. Yatırımı yaparken yüzde 80-100 doluluk oranlarına ulaşmayı hedeflemedik ki. Hedefimiz yüzde 50'lerdi. 2007'de bunu yakaladık.


(Akşam)