Çukurova Balkon

Sercan Soybaş: Nevşehir Ariana Lodge Otel sit alnında değil!

Sercan Soybaş: Nevşehir Ariana Lodge Otel sit alnında değil! Sercan Soybaş: Nevşehir Ariana Lodge Otel sit alnında değil!

NEON Grup Yatırım, Proje Koordinatörü Sercan Soybaş, bölgeye yatırım yapmak isteyen yabancı turizm şirketlerinin yatırımlarına engel olunmaması, ürkütülmemesi gerektiğinin altını çizdi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


1 Eylül 2015 tarihi itibariyle açılışı gerçekleştirilecek olan Ariana Lodge Otelinin doğal SİT Bölgesine izinsiz bir yapı olarak yapılmadığının altını çizen NEON Grup Yatırım, Proje Koordinatörü Sercan Soybaş, bölgeye yatırım yapmak isteyen yabancı turizm şirketlerinin yatırımlarına engel olunmaması, ürkütülmemesi gerektiğinin altını çizdi. Otelin hukuki durumu hakkında bilgiler aktaran,  Ankara  Mimarlar Odasının otel hakkındaki girişimlerini değerlendiren NEON Grup Yatırım, Proje Koordinatörü Sercan Soybaş, "Ariana Lodge olarak Kapadokya bölgesindeki güzellikleri sunmak için bir proje olarak bölgeye geldik. Bazı zorluklar yaşadık, bilgi kirliliğinden kaynaklanan sorunlar yaşadık. Ama geldiğimiz noktada bölgeye güzel bir değer ve katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Ülkenin gündemi oldukça değişik ama güzel şeyler olacağını ümit ediyoruz. Bizde NEON Grup olarak ülkemizde ve bölgemizde güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Projemiz konusunda yanlış bilgilendirmeler yapıldığını düşünüyorum. Sık sık basın yayın kuruluşları mensupları ile bir araya gelerek bu yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmeye gayret ettik. Projemizin doğal SİT alanında olmadığını anlatmak için çalıştık. Sonuçta bu projemizin izinli bir proje olduğunu kabullendiler. Yapılan incelemeler sonucunda olumsuz bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Ankara Mimarlar odasının da bu sonuçların ardından tatmin olacağını düşünüyorum. Ankara Mimarlar odasının bu konuda her şeyi mahkemeye götürmek, her şeye hayır dediğini görmekteyiz şu anda. Ayrıca Ankara Mimarlar Odasının bir siyasi partinin görüşü olarak karşımızda görmekten sadece bizim değil,  başka platformlarda da aynı görüşün savunulduğunu görüyoruz. İdare mahkemesinin bizim lehimize karar ve beyanda bulunabileceğini düşünüyorum. Resmi açılışımızı 1 Eylül 2015 tarihinde yapacağız. Yeni sezonda misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız. Bizim 11 odamız var. Biz burada başından beri ifade ettiğimiz üzere biz Kapadokya bölgesini çok seviyoruz. Biz burada üst grup dediğimiz turist gruplarına hitap etmeyi istiyoruz. Geceleme oranının bölgede artırılması gerektiğini düşünüyorum. Bizce bu bölgenin bu tip tesislere ihtiyacı var. Ancak yabancı gözüyle bakıldığında bu tür tesisleri yapmak isteyenleri ürkütüyorlar diye düşünüyorum. Gerek mimarlar odası, gerekse bilgi kirliğine neden olanların bu anlayışlarından vazgeçmelerini istiyoruz" dedi. 


Kapadokya Muşkara Haber