Çukurova Balkon

Şeyh Ali Semerkandi Müzesi'nde çalışmalar tamamlandı!

Şeyh Ali Semerkandi Müzesi'nde çalışmalar tamamlandı! Şeyh Ali Semerkandi Müzesi'nde çalışmalar tamamlandı!

Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri'nin hayatından kesitlerin yer aldığı müze uzun gayretler sonucunda tamamlandı. Müze Belediye Başkanı Caner Can'ın gayretleri sonucunda ziyarete açıldı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


15'inci yüzyılda Çamlıdere yaşantısının canlandırıldığı ve Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri'nin o dönemdeki talebe eğitiminin tasvir edildiği müze, Belediye Başkanı Caner Can'ın gayretleri sonucunda ziyarete açıldı. Müzenin konferans salonunda, Semerkandi Hazretleri'nin hayatı ve sözlerinin yer aldığı, klipler halinde hazırlanan sinevizyon gösterimi de ziyaretçiler için açık tutuluyor.


ÇİLE HANE VE EĞİTİM ALANI 

Salondan müzeye geçildiğinde ise 15. yüzyılda Şeyh Ali Semerkandi dönemi Çamlıdere'sine görsel olarak şahitlik etme imkânı bulunuyor. Yorgancısından demircisine kadar esnafların yer aldığı müzede ana tema Semerkandi Hazretleri çilehanesi ve öğrenci eğitim alanı... Ayrıca müzede ziyaretçiler için çay ocağı ve şekerci de yer alıyor. Müze ziyaretçilerinin hatıra fotoğrafı çektirebilmeleri için nostaljik bir de köşe düşünülmüş.Sabah