Seyrantepe'de final Cuma günü!

Seyrantepe'de final Cuma günü!Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak spor kompleksi (Seyrantepe Projesi) için yapılan ihalenin ikinci oturumu, 31 Ağustos Cuma günü yapılacak. TOKİ'nin duyurusuna göre ihalenin ikinci oturumu, Cuma gün
İhalenin ilk aşaması Pazartesi günü yapılırken, 5 firma teklif vermişti. İhalede en yüksek idare payı gelir oranını yüzde 20,44 ile Kuzu İnşaat verirken, en yüksek toplam satış gelirini 1 milyar 596 milyon YTL ile Sembol-BF Ortak Girişim Grubu önermişti.


TOKİ'nin Bilkent'teki merkezinde hafta başında yapılan ihalenin birinci bölümünde, katılımcı firmaların mali teklifleri açılmıştı.


TOKİ Başkan Yardımcısı Çağatay Göktayoğlu da, bir hafta- 10 gün içerisinde değerlendirme yapılarak, ihalenin ikinci aşaması olan "açık artırmaya" geçileceğini bildirmişti.


Bu arada Seyrantepe'de kurulacak spor kompleksi için ilk ihale 19 Temmuz 2007 tarihinde yapılırken, şartname alan 28 firmadan 8'i teklif vermişti. Firmaların teknik tekliflerinin değerlendirilmesi aşamasında, sunulan projelerde sorunlar yaşanması üzerine,  TOKİ  ihaleyi iptal etmişti.


İptal edilen bu ihalede en yüksek satış gelirini 1 milyar 482 milyon YTL ile Eren Talu Mimarlık bildirirken, TOKİ'ye en yüksek geliri 118,6 milyon YTL ile Bozoğlu İnşaat ve Taahhüt A.Ş önermişti.


İhale kapsamında Ali Sami Yen Stadyumunun bulunduğu 34 bin 640,43 metrekare alanda "Kentsel Sosyal Altyapı Alanları" için en uygun teklifi veren firma, Seyrantepe'de spor kompleksini yapacak.


Proje kapsamında 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılacak.


Spor kompleksi, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne devredilecek. Stadyumun 49 yıl süreyle kullanım hakkı Galatasaray'a verilmişti. Seyrantepe'de Hazine'ye ait 120 dönüm arazi, stad yapımı için TOKİ'ye devredilmişti. Ali Sami Yen Stadının yerine ise rezidans, ticaret ve kongre merkezi yapılması üzerinde duruluyor.