Seyrantepe'deki araziye 1 milyar 300 milyon liralık teklif!

Seyrantepe'deki araziye 1 milyar 300 milyon liralık teklif!Emlak Konut'un Seyrantepe'deki arazisi için yapılan ihalede en yüksek teklifi 1.3 milyar liralık satış geliri ile Gül İnşaat verdi. Şirketin bu rakama ulaşmak için projesini metrekaresi 15.7 bin liradan satması gerekecek.Emlak Konut'un Seyrantepe'deki arazisi için yapılan ihalede en yüksek teklifi 1.3 milyar liralık satış geliri ile Gül İnşaat verdi. Şirketin bu rakama ulaşmak için projesini metrekaresi 15.7 bin liradan satması gerekecek.

 

Emlak konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Seyrantepe'de bulunan Türk Telekom Arena'nın yanındaki 36.7 dönümlük arazisi için rekor teklif aldı. Gayrimenkul sektörünün önde gelen 26 firmasının yarıştığı ihalede en yüksek teklifi 1 milyar 300 milyon liralık toplam satış geliri ile Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat iş ortaklığı verdi. Ortaklık, bu gelir üzerinden emlak Konut GYO'ya yüzde 49'a denk gelen 637 milyon lira ödeyecek. 


Ortaya çıkan fiyat, Seyrantepe'deki konut fiyatlarını ikiye katlayacak. 3 parselden oluşan Seyrantepe arazisi toplam 36.7 dönümlük alana sahip. Emsale esas inşaat alanı olarak 82 bin 687 metrekare hakkı bulunan arazinin tamamı konut alanı olarak belirlendi. Vadistanbul, Nurol Life Aslantepe, Tahincioğlu Nidapark Seyrantepe, Eroğlu Skyiand İstanbul gibi konut projelerinin bulunduğu Seyrantepe'de hayata geçirilecek projede yükseklik sınırı serbest bırakıldı. 


Arsa değeri 5 kat arttı 

Bu projelerde metrekare satış fiyatı ortalama 3500 dolar seviyesinde. Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat'ın 1.3 milyar liralık geliri yakalaması için projesini metrekaresi 15.7 bin liradan satması gerekecek. Bu da şimdiki fiyatların iki katına denk geliyor.


Emlak Konut'un Seyrantepe'deki arazisi için yapılan ihalede en yüksek teklifi 1.3 milyar liralık satış geliri ile Gül İnşaat vercli. Şirketin bu rakama ulaşmak için projesini metrekaresi 15.7 bin liradan satması gerekecek Bu da bölgedeki fiyatların 2 katı. 


Emlak konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Seyrantepe'de bulunan Türk Telekem Arena'nın yanındaki 36.7 dönümlük arazisi için rekor teklif aldı. Gayrimenkul sektörünün önde gelen 26 firmasının yarıştığı ihalede en yüksek teklifi 1 milyar 300 milyon liralık toplam satış geliri ile Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat ış ortaklığı verdi. Ortaklık, bu gelir üzerinden emlak Konut GYO" ya yüzde 49"a denk gelen 637 milyon lira ödeyecek. 


METREKARE FİYATI 15.7 BİN LİRAYA ÇIKTI 

Ortaya çıkan fiyat. Seyrantepe'dekı konut fiyatlannı ikiye katlayacak. 3 parselden oluşan Seyrantepe arazisi toplam 36.7 dönümlük alana sahip. Emsale esas inşaat alanı olarak 82 bin 687 metrekare hakkı bulunan arazinin tamamı konut alanı olarak belirlendi. Vadistanbul. 

Nur ol Life Aslantepe. Tahincioğlu Nidapark Seyrantepe, Eroğlu Skvland İstanbul gibi konut projelerinin bulunduğu Seyrantepe'de hayata geçirilecek projede yükseklik sınırı serbest bırakıldı. Bu projelerde metrekare satış fiyatı ortalama 3500 dolar seviyesinde. Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat"ın 1.3 milyar liralık geliri yakalaması için projesini metrekaresi 15.7 bin liradan satması gerekecek. Bu da şimdiki fiyatların iki katına denk geliyor.

 

"PRESTİJLİ BÖLGE TABELA YETER" 

İhaleye en yüksek teklifi veren Gül İıışaat'm Yönetim Kurulu Başkam Ali Gül, ihalenin çok çekişmeli geçtiğini söyledi. Gül, "İnşallah onaylanırsa İstanbul'da bizim ilk defa bulunacağımız prestijli bir bölge olacak. Metrekare fiyatı 13 bin liraya gelse de böyle bir prestijli bölgede tabelamızın bulunacak olması bizi çok mutlu edecektir Gerekirse fazla kâr etmeyiz ama burada bulunuruz" ifadelerini kullandı 


KOMŞULARI İSTEDİ AMA OLMADI 

Arazı için 21 Nisan"da düzenlenen ilk oturumda Tahincioğlu-Nida İnşaat. 750 milyon liralık toplam satış geliri üzerinden yüzde 20 yanı 150 milyon liralık arsa payı ile en yüksek teklıli vermişti. İlk oturumda teklif veren 25 müteahhit grubunun 6"sı ikinci oturuma girmedi. Kiler. Taşvapı. Nuhoğlu, Varyap ve Akl'en ikinci oturuma katılmadı İhalede 3 sözlü turun ardından yazılı nihai teklif yoluna gidildi Önceki ihalelerde eleştirilerin aksine ortava birbirine vakın rakamlar çıktı. Seyrantepe arazisi çevresinde proje geliştiren şirketler ihalede kıran kırana yanştı.Arazinııı etrafındaki Vadi istanbul projesinin yapımcısı Artaş Grubu. Nidapark Seyrantepe'nm geliştiricisi Tahincioğlu Grubu ve Skvland İstanbul'un sahibi Eroğlu Grubu ihalede Gül İnşaat'm arkasından geldi.


Yenigün