01 / 07 / 2022

SGK aylık ödemeler için düğmeye bastı! Başvuranlar SGK'dan maaşını hemen alıyor!

SGK aylık ödemeler için düğmeye bastı! Başvuranlar SGK'dan maaşını hemen alıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, sigortalının ölümü halinde yakınlarının mağduriyet yaşamaması için SGK tarafından maaş bağlanıyor. Peki bu maaş nasıl alınır? İşte detaylar...Genel olarak çalışanlar, belli bir yaşa geldikleri zaman gerekli prim ve sigortalılık sürelerini tamamlamaları durumunda yaş nedeniyle emekli olabiliyorlar. 

SGK aylık ödemeler için düğmeye bastı! Başvuranlar SGK dan maaşını hemen alıyor!

Yine diğer bir taraftan çalışan ya da emekli olan Sosyal Güvenlik Kurumu  sigortalısının vefat etmesi durumunda hak sahiplerinin mağduriyetinin azaltılması için başta maaş bağlanması olmak üzere cenaze ödeneği ve diğer yardımlar da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılıyor. 

Peki bu maaş nasıl alınır? İşte detaylar...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.