18 / 08 / 2022

Şile Ağva Sağlık Merkezi'nin temeli atıldı!

Şile Ağva Sağlık Merkezi'nin temeli atıldı!

İstanbul Şile Belediyesi Ağva'da inşa edeceği sağlık merkezinin temel atma törenini gerçekleştirdi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Şile Belediyesi işbirliği ile yapımına başlanan Ağva Sağlık Merkezi’nin temel atma töreni düzenlenen törenle gerçekleşti.

Şile Belediyesi'nde yer alan habere göre; Şile’de; "Hizmet Belediyeciliği" ile “Gönül Belediyeciliği" gibi iki değerli kavramı birleştiren Şile Belediyesi, insan hayatını her şeyin önünde tutarak ortaya koyduğu performansı, sağlık alanında yaptığı yatırımları artırarak sürdürmeye aralıksız devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Şile Belediyesi,  proje ruhsat başvuruları tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Ağva Sağlık Merkezi için temel atma töreni düzenledi.

Şile Ağva Sağlık Merkezi nin temeli atıldı!

Ağva’nın Sağlık Hizmetlerine Yeni Soluk 

2 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşentemel atma töreni kalabalık bir vatandaş topluluğunun ve ilçe protokolünün de katılımıyla yapıldı.Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz Şile İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak, Şile İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Muharrem Aydın, Şile İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özen, AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, Şile Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ömer Akyol, Şile Belediye Meclis Üyeleri, Ağva Merkez camii imamı Ali Özcan, çeşitli STK temsilcileri  ile ve ilgili bürokratlar ve protokolün yanı sıra basın görevlilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ömer Akyol ile birlikte Ağva Sağlık Merkezi için dualar eşliğinde butona basarak temele ilk betonu döktü. Törende konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’de sağlık alanında yatırımlarının devam edeceğini ve sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini belirterek, “Değerli Ağvalı Hemşehrilerimiz, seçim ziyaretlerimiz esnasında Ağva’dan gelen taleplerden bir tanesi de Ağva’daki bu sağlık konusuydu. Bölge halkıyla gerçekleştirdiğimiz sohbetlerimizde, böyle bir söz verdik. Bugün burada yapımını başlattığımız bu projeyi Şile Kaymakamımız Sayın Mehmet Nebi Kaya ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Dr. Ömer Akyol  ile birlikte yürütüyoruz. Buradaki eksikliği de inşâllah birlikte tamamlayacağız.” dedi.

Şile Ağva Sağlık Merkezi nin temeli atıldı!

Ağva’da 16:00 Sonrası İğne Bile Yapılamıyordu

Önceki dönemlerde ifade edilen yoksunlukların başında Ağva’da öğleden sonra dörtten sonra iğne bile yapılamadığını vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, “Gerek iğnesini dahi yaptıramayan, gerek serumunu taktıramayan vatandaşlar bizden bu konuda destek istediler. Biz de İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Devlet Hastanesi Başhekimimiz ve ilgili sağlık yetkililerimiz ile yaptığımız  görüşmeler neticesinde şu an mevcut hizmet veren Sağlık Ocağı’nda iyileştirme yaptık ve tamir ve tadilatları ile beraber orada 16:00’dan gece saat 24:00’e kadar sağlık hizmetlerinin verilebilmesini sağladık. 8 saatlik bir ek mesai daha ortaya koymak ve Ağva’da doktor, hemşire, görevli sağlık personeli arkadaşlarımızı bulundurmak suretiyle burada da hizmet vermeye başladık, hayırlı uğurlu olsun, Âllah ziyade etsin. Rabbim bereketli kılsın.” şeklinde konuştu.

Ağva’ya Güzel ve Sağlıklı Hizmetler Vermeye Devam Edeceğiz

Başkan İlhan Ocaklı, verilen hizmetlerin sürdürüleceğini belirterek, “Yaptıklarımız yetmez dedik ve işte burada görmüş olduğunuz Aile sağlık Merkezi’nin de inşaatına temel atarak başladık. Bununla beraber hızlı bir süreçle, Âllah’tan bir mani olmazsa inşallah bu inşaatı tamamlayacağız. Yaklaşık 235 M²’lik bir alanda Ağva’ya güzel ve sağlıklı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Başhekimimizle, Kaymakamımızla işbirliği içinde yaşadığımız salgın sorunlarının üstesinden geleceğiz. Ağva Sağlık Merkezi projemize yakın zamada bir de diş polikliniği eklenecek. Bu da ayrıca önemli başka bir sağlık hizmeti olarak hizmete girecek. Bu vesile ile pandemi sürecinde cansiperane bir şekilde çalışan tüm sağlık personelimizi verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Pendik Velibaba Aile Sağlık Merkezi'nin inşaatı başladı!