Şile Kent Meydanı gün sayıyor!

Şile Kent Meydanı gün sayıyor! Şile Kent Meydanı gün sayıyor!

Şile’ye ulaşım, sosyal alan ve otopark konusunda büyük avantaj sağlayacak Şile kent Meydanı ve Katlı Otopark projesi tüm hızı ile devam ediyor.Şile’ye ulaşım, sosyal alan ve otopark konusunda büyük avantaj sağlayacak Şile kent Meydanı ve Katlı Otopark projesi tüm hızı ile devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında Şileli vatandaşların katılımı ile ilk fore kazığın çakılması ile temelleri atılan projenin kazık çakma işlemlerinin ardından hafriyat kaldırma çalışmalarında da sona yaklaşıldı. Kazık  çakma çalışmalarının ardından trafiğin rahatlatılması ve trafik akışının sağlanması için proje kapsamında bulunan üst bağlantı yoluda (Milli Eğitim Müdürlüğü önünden Yeni Teminal alanı arası)  hizmet için gün sayıyor.


Yol çalışmaları tüm hızı ile devam ederken en hummalı çalışma ise hafriyat taşınması üzerinde yapılıyor. Yerin altında 600 araçlık 4 katlı otoparkın bulunduğu ve Şile’nin trafik sorununa büyük oranda çare oluşturacak proje kapsamında otoparkın temellerinin atılması için yerin kazılmasına devam ediliyor.


Projenin 20.233 m2 alan içerisinde otopark-meydan ve otopark-ticari alanlar arasında asansör bağlantısı bulunacak, 25-135 m2 arası toplam 47 ticari birim kiracıların mevcut dükkânları kategorize edilerek (restoran-büfe-ticari-m2 v.b) kura sistemi ile dağılımlar yapılacak.


ŞİLE ‘AÇIK HAVA AVM’Sİ


Yenilenen Limanla birlikte büyük bir destinasyona sahip olacak olan Şile’de Kent Meydanı, Liman, Şile Kalesi, Şile Feneri, Kültür Merkezi, Spor Merkezi ve Kumbaba Moteli ve Şile Bezi Modelleme Merkezi arasında bir güzergah oluşturularak, gerek yürüyen merpenlerle gerekse ring seferlerle vatandaşların yürüyüş konforuna kavuşması ve tüm Şile’de ulaşım kolaylığı ile projeler arası geçiş sağlanacak.


Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu: “Projelerimizin tamamlanması ile Şile içerisinde oluşturulacak ulaşım ve gezi sirkülasyonunda Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projemizle başlayıp Liman mevkii, sahil, Şile Kalesi, Maşatlık Parkımız, Tarihi Şile Feneri, Kültür Merkezimiz, Spor Merkezimiz ve Kumbaba Moteli ile hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz bir tur keyfi yaşayacak. Sıkılmadan, sosyal aktivitelerle dolu güzergahları ziyaret ederek Şile’nin keyfini çıkarabilecekler. Şile, tüm bu projeler aynı anda faaliyet göstermeye başladığında açık hava AVM’si konumunda bir yapıya sahip olacak” sözleri ile Şile’nin gelişimi ve gelecekteki bulunacağı konumu ile ilgili bilgiler verdi.  Şile Meydanı