11 / 08 / 2022

Silivri'de 3.9 milyon TL'ye icradan satılık depo!

Silivri'de 3.9 milyon TL'ye icradan satılık depo!

İstanbul İli, Silivri İlçesi, Çanta-Fatih Mahallesi'nde yer alan depo ve arsası vasıflı gayrimenkul 3 milyon 902 bin 598 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. İstanbul İli, Silivri İlçesi, Çanta-Fatih Mahallesi'nde yer alan depo ve arsası vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 3 milyon 902 bin 598 TL bedel isteniyor. 

Özellikleri : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Çanta-Fatih Mahallesi, 433 ada, 2 nolu parsel sayılı, 5.444,60 m2 yüzölçümlü, “Ticari Depo ve Arsası” vasfı ile ana taşınmaz olarak kayıtlı gayrimenkulün tamamı, Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel 5.444,60 m2 alanlı olup üzerinde bir adet Su ve Meşrubat depo binası bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Kınalı 2 Köprülü Kavşağının 1,6 km kuzeyinde, Çanta Merkezinin 2,8 km doğusunda ve Gürpınar Caddesine cepheli olarak yer almaktadır. D-100 Karayoluna 1,7 km mesafededir. Yakın çevresinde benzer nitelikte sanayi yapıları ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Parsel çevresi tel çit ile sınırlandırılmış olup, güvenlik ve parsel girişinde demir doğrama otomatik kapı bulunmaktadır. Parsel zemini endüstriyel zemin betonudur. Depo binasında kameralı güvenlik sistemi ve alarm sistemi bulunmaktadır. Depo binası takribi 8 yıllıktır. Parsel üzerindeki yapıya ait 07.10.2011 tarihli “Yapı Kullanma İzin Belgesi” düzenlenmiştir. Zemin+1 Asma katlı olarak betonarme prefabrik sistemde inşa edilmiştir. 

Kıymeti : 3.902.598,00 TL
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1046 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018