Sinop Havalimanı yeniden uçuşa açıldı!

Sinop Havalimanı yeniden uçuşa açıldı!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin ( DHMİ ) pist bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle nedeniyle ara verilen uçuşlar, THY'nin İstanbul-Sinop tarifeli uçak seferleri ile yeniden başladı...


Sinop Havalimanı'nda pist uzatım çalışmaları nedeniyle ara verilen uçuşlar, THY'nin İstanbul-Sinop tarifeli uçak seferleri ile başladı.


Sinop'ta pist uzatım çalışmaları nedeniyle ara verilen uçuşlar, İstanbul'dan gelen AKHİSAR uçağı ile yeniden başladı.


Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) pist bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren hava trafiğine kapatılan havalimanı tamamlanarak tekrar uçuşa açıldı.


Sinop Havalimanı'na İstanbul'dan ilk uçakla gelen yolcular, AK Parti Sinop İl Başkanlığı üyelerince karanfillerle karşılandı.


Sinop Hava Meydan Müdürü Ahmet Turan Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Ocak 2013'ten itibaren trafiğe kapalı olan havalimanının hava trafiğine açıldığını söyledi.


Cengiz, "Pist uzatma çalışmaları kapsamında 1652 metre uzunluğunda olan pistimiz, 1980 metreye, 30 metre olan en de 45 metre ebatta tahsis edilmiştir. Diğer işlemler de devam etmekte. İnşallah onlar da kısa zamanda bitecek. Yeni havalimanımız hepimize hayırlı olsun" dedi.


AA