Sivas Kurt Deresi Vadi Park'ın 1.etabı törenle açıldı!

Sivas Kurt Deresi Vadi Park'ın 1.etabı törenle açıldı! Sivas Kurt Deresi Vadi Park'ın 1.etabı törenle açıldı!

Sivas'ın en büyük yaşam alanı olacak olan ve Sivas Belediyesi tarafından yaptırılan 326 bin metre karelik Kurt Deresi Vadi Park'ın 30 bin metre karelik 1. Etap açılışı gerçekleştirildi....
Sivas'ın en büyük yaşam alanı olacak olan Kurt Deresi Vadi Park, Diriliş Mahallesi Kurt Deresi Mevkiinde yer alıyor. Kurt Deresi Vadi Park 1. etapta hizmete sunulan 30 bin metre karelik alanda 77 metre kare büyüklüğünde süs havuzu, 380 metre kare çocuk oyun alanı, 50 araçlık otopark, 36 adet pergola, 1 adet lavabo, 5 adet Çeşme bulunuyor.


Programda konuşan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, "Yapılan hizmetler Allah içindir. Sivas'a insanın hizmet yaptıkça yapası geliyor. Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu bu memlekete kara sevdası olarak bakıyordu, Sivas bizim de sevdamızdır. O'nun emanet bıraktığı insanlar olarak size elimizden gelen her türlü hizmeti yapmak mecburiyetindeyiz" dedi.


Belediye Başkanı Doğan Ürgüp daha sonra açılışı yapılan park hakkında vatandaşlara bilgi vererek şunları söyledi:


"Bu parkın bir özelliği var; burada 5 milyon metrekare bir alan imara açıldı. İçinde iki tane 300 bin metrekarelik park alanı var. Burası Kurt Deresi'nin üstünde bir alan daha var, orası da parka dönüşecek. Buradaki en önemli iş şu; Türkiye'de yapılmayan bir işi yaptık burada biz. Terminal de Türkiye'deki en önemli projelerden birisidir. Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezimiz de en önemli projelerden birisidir, haftaya özellikle hanımefendileri bekliyorum. Hanımlara hizmet eden böyle bir tesis Türkiye'de yok. Değerli kardeşlerim bu tesiste çok şeyler var onları haftaya anlatacağız. Altımızda dere var, su akıyor, isteyen bakıyor. 6 km öteden ırmağı getirdik ve buraya bağladık, hani Sayın Başbakanımız çıktı 'çılgın proje' diyor ya işte bu da çılgın bir projedir. 6 km kendi çabasıyla milimetrik mühendislik hesaplarıyla Belediye hizmet birimlerimizin yaptığı bir faaliyettir."şeklinde konuştu.


Program, Esat Kabaklı konserinin ardından sona erdi.


Zaman