Sivriada'nın iskele fonksiyonu olarak bırakılan kısmı imara açıldı!

Sivriada'nın iskele fonksiyonu olarak bırakılan kısmı imara açıldı! Sivriada'nın iskele fonksiyonu olarak bırakılan kısmı imara açıldı!

Sol Gazetesi'nin haberine göre; Yassıada ile birlikte imara açılan Sivriada'da plan değişikliği askıya çıktı. Yassıada gibi adanın bütünü imara açılırken, dini tesis notuyla adada cami yapılabilecek...Çevre ve Şehircilik 11 Müdürlüğü'nde dün askıya çıkan Adalar ilçesine bağlı Sivriada'ya ait 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ile adada daha önce kayalık ve iskele fonksiyonu olarak bırakılan bölümler de imara açıldı. 


Plan değişikliğiyle Yassıada'daki gibi dini tesis notu eklenen Sivriada'ya da cami yapılabilecek. İmara açılan adada, 0.20 emsal değeri verilirken, bu planla otel, kongre merkezi, kafe ve restaurant yapılması planlanıyor. 

İmara açılan Yassıada'da aynı plan değişikliği, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde askıya çıkmış, ada bütünüyle imara açılmıştı. Ayrıca 11 Özel İdaresi'nde Yassıada isminin "demokrasi ve özgürlük" adası olarak değiştirilmesi teklifi 11 Genel Meclisi'nden geçmişti. 


Sol Gazetesi