Soyak kalite ödülünü kazandı

Soyak kalite ödülünü kazandı

Soyak, Türkiye Kalite Derneği ( KalDer ) tarafından düzenlenen ve kalite standartlarını en üst düzeyde tutan kurumlara verilen Ulusal Kalite Ödülleri kapsamında 2. kez finalistliğinde, 'Ödüle' layık görüldü.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

EFQM Mükemmellik Modeli esas alınarak yapılan titiz ve detaylı değerlendirmeler sonucu Ulusal Kalite Ödülü'nü kazanan Soyak, böylelikle gayrimenkul sektöründe bu ödülü kazanan ilk ve tek şirket olarak liderliğine devam ediyor.

Tüm faaliyetlerinde kalite standartlarını en üst düzeyde tutan ve kurumsal mükemmellik anlayışını benimseyen Soyak, 14 Kasım tarihinde KalDer'in ev sahipliğinde düzenlenen törenle Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü aldı. Bu sene "büyük işletmeler" kategorisinde büyük ödülün verilmediği törende konuşma yapan Soyak Genel Müdürü Emre Çamlıbel, "Türkiye'nin kalite adına en büyük organizasyonu olan Ulusal Kalite Ödülleri'nde yer almaktan ve bu sene "büyük işletmeler" kategorisinde verilmiş en büyük ödüle sahip olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz."dedi. Soyak'ın kalite odaklı bir kurumsal yapısı olduğunu ve dünya standartlarınca kabul gören iş yapış anlayışı çerçevesinde faaliyet gösterdiğini belirten Çamlıbel, küresel rekabette sektörel bilgi ve tecrübenin yanısıra uluslararası kabul gören standartlarda hizmet üretmenin de farklılaşma ve rekabet üstünlüğü sağlamada önemli bir faktör olduğunu vurguladı. Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü kazanmanın büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Çamlıbel, gelişim odaklı hizmet süreçleriyle, müşteri beklenti ve ihtiyaçlara yönelik oluşturulan hedeflerin, kurumsal stratejiye uygun şekillendirilmesiyle başarılı sonuçlar aldıklarını ifade etti ve bundan sonraki süreçte de bu yöndeki çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güveliği Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gibi belgeleri almanın yanı sıra, kalite anlayışının sektörde de yayılımına destek olmak için çalışmalar yürüten Soyak, bu alanda öncü bir rol üstleniyor. 2005-2006 yılları arasında toplam 29 tedarikçisinin ISO 9001:2000 Kalite Yönetim sistemini kurma çalışmalarına destek veren Soyak ayrıca, 2006 yılı içerisinde 6 tedarikçisinin Ulusal Kalite Hareketi'ne katılımına destek oldu.

Soyak; mükemmellik modeli çerçevesinde tüm iş süreçlerinin iyileştirilmesi, süreç yönetim sisteminin geliştirilmesi ile, süreçlerde verimliliğin arttırılması, çalışan-tedarikçi-müşteri memnuniyetinin arttırılması gibi ana hedefler doğrultusunda istikrarlı çalışmalarını sürdürüyor. Kurumsal yapısı içerisinde Yönetim Sistemleri Takımı ve Kalite Yönetim Sistemleri görev takımını barındıran Soyak ayrıca, işbirliğinde bulunacağı tüm firmaların İSO 9001 belgesine sahip olmasına dikkat ediyor.

pus