Şua İnşaat Anadolu yakasına 3 milyar liralık değer katacak!

Şua İnşaat Anadolu yakasına 3 milyar liralık değer katacak! Şua İnşaat Anadolu yakasına 3 milyar liralık değer katacak!

Şua İnşaat, Fikirtepe ve Kartal'da konumlandırdığı iki projede inşa çalışmalarına başlayacak. Firma, Ataşehir ve Göztepe'deki kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken, yeni projelerle birlikte Anadolu yakasına 3 milyar TL'lik değer katacak.Şua İnşaat, yakın bir dönemde Fikirtepe ve Kartal'da konumlandırdığı iki projede inşa çalışmalarına başlayacak. Firma, Ataşehir ve Göztepe'deki kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken, yeni projelerle birlikte Anadolu yakasına 3 milyar TL'lik değer katacak. 


Şua İnşaat, İstanbul Anadolu yakasında ses getirecek projelere imza atmaya hazırlanıyor. Anadolu yakasına toplam 3 milyar TL'rıin üzerinde değer katmaya hazırlanan şirket, ilk adımı Fikirtepe ve Kartal'da atacak. 

Şua İnşaat, Göztepe Merpenköy ve Ataşehir Barbaros mahallelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu iki proje de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçecek. 


FİKİRTEPETDE DÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ 


İstanbul Anadolu yakasının yeni yaşam, ticaret ve alışveriş merkezi olmaya aday, İstanbul'un ilk kentsel dönüşüm alanlarından Fikirtepe'de birbiri ardına projeler yükselmeye başladı. Uzun dönemdir Fikirtepe'de yaşanan sorunlar da bir bir çözülüyor. Şua İnşaat da Fikirtepe düğümünü çözen firmalar arasına girdi. 24 bin metrekarelik bir alanda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirmek için kollan sıvayan şirket, bu alandaki hak sahiplerinin büyük çoğunluğu ile anlaşma imzaladı ve geriye sadece 400 metrekarelik alandaki hak sahipleri kaldı.. Bu hak sahipleri ile anlaşmaya vanlamaymca devreye Acil Kamulaştırma yöntemi girdi ve düğüm çözüldü. 


3 BLOKTA 750 DAİRE 


Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıçalı; 15-20 gün içinde kamulaştırma sürecinin tamamlanarak ruhsat sürecinin başlayacağım açıkladı. 

Sarıçalı, yazdan önce Fikirtepe projesinin satışlarına başlamayı hedeflediklerinin de altım çizdi. Mimar Adnan Kazmaoğlu imzasını taşıyan Şua İnşaat Fikirtepe projesi hakkmda bilgi veren Sarıçalı, "Fikirtepe'nin en iddialı projelerinden birini hayata geçireceğiz. Proje alanımız Fikirtepe'nin en üst noktasında yer alıyor.3 blok olarak yükselecek projemizde az sayıda 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere yaklaşık 750 konut yer alacak. 3 kulenin birleşim noktasında ticari ve sosyal donatı alanları ile rekreasyon alanları bulunuyor" dedi. 

Şua İnşaat Kartal Kentsel Dönüşüm Alanı içinde bulunan Eczacıbaşı Vitra ve Mutlu Akü arsalarına komşu 170 bin metrekareli arazideki projesi için de gün sayıyor. 


Türkiye Gazetesi