Sultanbeyli'de tapu sorunu çözüldü!

Sultanbeyli'de tapu sorunu çözüldü!Sultanbeyli’de nitelikli yapıların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Tapusuna kavuşan vatandaşların birçoğu konutlarını dönüştürüyor.


Son dönemlerde yatırımlarla hızlıca kalkınan Sultanbeyli’de nitelikli yapıların sayıları da hızla artmayı sürdürüyor. 

Sultanbeyli Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; 2009'da göreve gelen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ilçeye kazandırdığı TEM Bağlantı Yolları Sultanbeyli’de gelişimin ilk adımı oldu. 

Bu hizmetten sonra ilçenin kapıları dünyaya açıldı. TEM Bağlantı Yollarının açılmasıyla beraber ilçede nitelikli konutların sayısında hızla artış yaşanırken diğer taraftan da birçok firma genel merkezini Sultanbeyli’ye taşıdı. Ayrıca 2B ve hisseli parsellerin sorunu da çözülünce Sultanbeyli’de büyük bir değişim yaşandı. Tapusuna kavuşan vatandaşların birçoğu konutlarını dönüştürmeyi de sürdürüyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, "İlçemizde nitelikli konutların sayıları hızla artıyor. Tapu sorunu artık Sultanbeyli’nin önünde bir engel değil. Haliyle tapusunu alan hemşehrilerimiz ruhsatlı güvenli yapılarını yapmaya başladılar" diye konuştu. 

Türkiye’deki deprem gerçeğinin altını çizen Başkan Keskin, “Her birimiz 17 Ağustos depremini yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Ancak önlemimizi almamız gerekiyor. İlçemizde imara uygun ruhsatlı yapıların sayısı hızla artıyor. Tabi ki bu sayı henüz yeterli seviyede değil. İnşallah amacımız ilçemizdeki yapıları daha güvenli hale getirmek. El birliğiyle bu süreci de başarıyla atlatacağız” değerlendirmesini yaptı. 

Tuzla'da 250 aile tapularına kavuştu!