Antalya'nın sanayi sitelerinde tapu sorunu çözüldü!

Antalya'nın sanayi sitelerinde tapu sorunu çözüldü!

Antalya'da Akdeniz Sanayi Sitesi ve Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nin kat artışı ve tapu sorunları çözüldü. Alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanan sitelerin değeri attı.


Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iki sanayi sitesindeki esnafı ziyaret etti. Tütüncü, sabah saatlerinde ilk olarak Yeşil Antalya Sanayi Sitesi esnafıyla buluştu. Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu ile birlikte dükkânları ziyaret ederek, esnafın taleplerini dinledi. 

Başkan Tütüncü, öğleden sonra ise Akdeniz Sanayi Sitesi esnafıyla buluştu. Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ile sanayş sitesinde incelemelerde bulundu. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Tütücü, görev süresi içerisinde sanayi sitelerini birçok kez ziyaret ettiğini söyledi. Tütüncü, “İki sanayi sitemizde esnafımızın, kooperatif yönetiminin talep ettiği hizmetlerin tamamına yakınını yaptık. Eksikleri de hızla tamamlamanın gayreti içerisindeyiz. Hizmetler önemli ama gönülden gönüle yol bulabilmeyi, zaman zaman bir araya gelip sohbet edebilmeyi daha çok önemsiyoruz. Sanayi sitemizin esnafıyla, yönetimiyle aramızda güzel bir gönül köprüsü kurduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.

İki sanayi sitesinde de problemlerin çözüldüğünü dile getiren Tütüncü, “İmar planı revizyonlarıyla Akdeniz ve Yeşil Antalya sanayi sitelerimizdeki esnafımızın kat artışı talebini yerine getirdik. Plan tadilatı ile her iki sanayi sitemizde dükkânların 2 olan kat âdetini 3'e çıkardık, yapılaşma şartlarını iyileştirdik. İmar planı tadilatından önce Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nde 300'e yakın dükkânda 20 yıla yakın yaşanan müstakil tapu problemini de çözdük. Yeni Akdeniz Sanayi Sitesi'nin, Ünsal Mahallesi'ndeki gelişim alanında kalan ve 1990'lı yıllardan beri yaşanan gecekondu sorununu da ortadan kaldırdık. Hak sahiplerine tapu tahsisi yaptığımız gecekonduların tahliyesine başlandı. Gecekondu sorununu çözdüğümüz 90 dönümlük arazide 300'e yakın yeni dükkânın yapılmasının önünü açtık. Böylece Akdeniz Sanayi Sitesi'ne yeni bir sanayi sitesi daha ilave etmiş olduk. Kat artışı, mülkiyet sorunlarının çözümü, asfalt, kaldırım, peyzaj, meslek lisesi gibi alt ve üst yapı çalışmalarıyla sanayi sitelerimizin değerine değer kattık" diye konuştu.