Sultanbeyli'deki mülkiyet ofisine başvurular yağdı!

Sultanbeyli'deki mülkiyet ofisine başvurular yağdı!

Son zamanlarda tapu haberlerinin gündeme gelmesiyle birlikte mülkiyet ofisine başvuran ve yeriyle ilgili fiyatları gören vatandaşların başvuruları arttı.


Geçtiğimiz sene açılan ve Sultanbeyli’de hisseli parseller konusunda en doğru bilgilerin öğrenildiği mülkiyet ofisi, yoğun günler yaşıyor. Sultanbeyli Belediyesi'nde yer alan habere göre, yakın zamanda birçok basın yayın organında çıkan tapuyla ilgili haberler ofisi de hareketlendirdi. Haberleri gören  vatandaşlar ofise gelerek yetkililerden en doğru bilgileri alıyor ve tapu başvurusu gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Vatandaşlarımız yoğun şekilde mülkiyet ofisimize geliyor. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyerek mülkiyet ofisimize gelen hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımı mülkiyet ofisine davet ediyorum.” diye konuştu.

Parsellerin Neredeyse Tamamının Metrekaresi 150 ile 500 Lira Arasında

Hisseli parsellerin fiyatlarının 2012'de çıkan 2B rayiç bedellerine göre belirlendiğini dile getiren Başkan Keskin, “Parsellerin büyük bölümünün metrekare fiyatı 150 ile 500 lira arasında. Kanunun imkân tanıdığı tüm kolaylıkları hemşehrilerimize sağladık. Bizim amacımız ilçemize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da katkı sağlamak. Sultanbeyli bizim sevdamız ve biz burada yaşıyoruz. Hemşehrilerimden ricam, mülkiyet ofisine gelmeleri ve orada arkadaşlarımızdan gerçek doyurucu bilgileri almaları. Şu günlerde zaten ofisimiz yoğun şekilde çalışıyor. Cuma günü Merkez Camii avlusunda hemşehrilerimize bu konuda bilgilendirme yaptım ve her biri konuşmamızın ardından alandan bizlere teşekkür ederek ayrıldı. Hak sahiplerinden istirhamım bizleri takip etmeye devam etmeleri ve bizim haricimizde yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmemeleridir.” diye konuştu.

 

Sultanbeyli’de 110 yıllık mülkiyet problemi çözüldü!