Sur Yapı Antalya projesinin temeli atıldı!

Sur Yapı Antalya projesinin temeli atıldı!

Sur Yapı'nın üstlendiği Antalya'daki Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı. Projedeki 1800 adet dairenin satışı tamamlandı...


Antalya'daki Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel temel atma töreninde konuşma yaptı. Türel konuşmasında, Antalya'da büyük hizmet ve proje yoğunluğu içinde çalıştıklarını, başladıkları projelerin temel atma veya açılışlarına yetişmekte zorlandıklarını ifade etti. Türel, "30'a yakın projemiz açılışa hazır. Bir taraftan hizmet bir taraftan da vatandaşla buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Hizmet yağmurunda açılışa fırsat bulamayalım. Sizler yapılanı görüyor, biliyorsunuz." dedi.

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştireceklerini ifade eden Menderes Türel, sıradan bir temel atma töreni yapmadıklarını, projenin birçok ilkleri barındırdığını ifade etti.

Türel, kentsel dönüşüm projesinin tez konusu olabileceğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; "Başlamak, bitirmek çok kolay değil. Vatandaşımızın sorununu dert edinerek başlayıp, hizmetlerine sunuyoruz. Burada çalışanların maaşlarını alamadığıyla ilgili protestoya yönelik yazılar gördük sosyal medyada. O isimde burada çalışan kimse yok. Kira yardımları eksiksiz yapılıyor. Provokatörler, vatandaş mutsuz olsun diye iş başında. Biz vatandaşımızın mutluluğu için çalışıyoruz, diğerleri vatandaşın mutsuzluğunu kendilerine mutluluk olarak görüyorlar. Yönetim planımızı onayladık, artık tapu işlemlerinin gerçekleşmesi için bütün belgeleri Tapu Kadastro Müdürlüğüne gönderdik. Tapularınız hazırlanıyor. Ocak ayına kadar bütün vatandaşlarımıza tapularını teslim edeceğiz."

"8 milyar liralık bir iş"

Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'ni üstlenen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas da geçen yıl şubatta projeye dahil olduklarını söyledi. 

Önemli bir iş yaptıklarını belirten Elmas, "Büyük azim ve gayretle çalışıyoruz. Geçen yıl haziran sonu büyük bir performansla ruhsatları alıp hafriyata başladık. Aralık itibarıyla da satışlarımıza başladık. Bugün de hep birlikte temel atma törenini yapıyoruz." dedi. 

Elmas, Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1 milyon 300 bin metrekarelik bir arazide iki mahallede sürdürüldüğünü belirtti. Elmas, "Bana göre burası Türkiye'nin en büyük ve en başarılı kentsel dönüşüm projesidir." dedi.

Yaptıklarfı projenin geleceğe miras olacağını ifade eden Elmas sözlerini şu şekilde sürdürdü; "17 bine yakın konut, ofisler, dükkanlar, çarşılar, camiler müzeler gibi sosyal alanlar ve kentsel park alanıyla birlikte ciddi bir şehir inşa etmiş oluyoruz. Antalya Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi 8 milyar liralık bir iş. 8 yıllık bir süreç içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Tamamlandığında 70 bin kişinin yaşayacağı bölgede 5 bin kişilik istihdam yaratılacak." 

1800 konut satıldı

Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde şimdiye kadar 1.800 adet konut satıldı. Faizlerin yükseldiği ortamda bu sayının çok büyük bir başarı olduğunu ifade eden Elmas, "55 ülke ve 600 şehirden internet sitemiz ziyaret edildi. Her vilayete konut sattık. Satışların yüzde 65'i Antalya içine oldu. Ruslar, Araplar ve İranlılardan ciddi talepler almaya başladık. Hatta Rus kardeşlerimizden 'Bize ayrı bir mahalle yapın' talebi bile alıyoruz."