Sur Yapı'dan Sancaktepe ve Ümraniye'ye yeni proje geliyor!

Sur Yapı'dan Sancaktepe ve Ümraniye'ye yeni proje geliyor!

2018 hedeflerini açıklayan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Sancaktepe ve Ümraniye'de konut ve ticari alanlardan oluşan iki yeni proje yapacağız" dedi.


Sur Yapı 2017'ye girerken İstanbul'un 6 bölgesinde 6 yeni proje inşa edeceğini açıklamıştı. Bunların yanı sıra Sur Yapı,  Antalya'daki dev kentsel dönüşüm projesi başlattı. 

 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; İstanbul, Antalya ve Bursa'da yer alan 16 farklı projede 23 bin 400 konut üreten firma, 2017'de 1.2 milyar TL'lik ciro elde etti. 

 

"2017 yatırım yılıydı, 2018 üretim ve satış yılı olacak"

 

2018 yılında ise 1.7 milyar TL ciro hedefi koyduklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "2017 yatırım yılıydı, 2018 üretim ve satış yılı olacak" dedi.

 

Elmas, "Herkesin umutlarının zedelendiği, endişelerin arttığı günler yaşadık. Bu dönemde hem sektör hem ülkemiz için elimizi, taşın altına koyduk. Ardı ardına 3 kampanya duyurduk. Bin 800 konut, ofis ve dükkan satışı yaptık" dedi.

 

Sancaktepe ve Ümraniye'ye yeni proje geliyor

 

2018 yılında Sancaktepe ve Ümraniye'de konut ve ticari alanlardan oluşan iki yeni proje yatırımı gerçekleştirileceklerini belirten Elmas, yaklaşık 500 konut inşa edeceklerini ve 750 milyon lira yatırım yapacaklarını ifade etti

 

AVM yatırımları hız kazandı

 

Altan Elmas 1'i Bursa, 3'ü İstanbul'da 4 AVM yatırımları olduğunu belirtti. Ayrıca Elmas Antalya ve İzmir'de önümüzdeki yıllarda iki yeni AVM planladıklarını ifade etti.

 

2018'de 23 bin 400 konut üretecek

 

Elmas, "Sur Yapı adına 2017, yatırım ve gelişimin ön plana çıktığı bir yıl oldu. 2018 yılında yeni projelerle birlikte 23 bin 400 konut ve ticari alanın yer aldığı bir portföyü yürüteceğiz. Bu yöneteceğimiz portföyün değeri yaklaşık 11 milyar TL olacak. Hedeflerimiz de çok büyük. Bu hedeflerimiz doğrultusunda yatırım yapmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Ayrıca 2017 yılında lanse ettiğimiz 6 proje ve faaliyete aldığımız Bursa Marka AVM projemizle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak 6 bin kişilik ek istihdam sağladık. 2018 yılında ise mevcut istihdamımıza ek olarak sadece Antalya projemizde 5 bin kişilik ek istihdam sağlayacağız" dedi.

 

Gayrimenkul'de sertifika dönemi

 

Elmas, "Özellikle gayrimenkul sertifikalarının daha aktif kullanıldığı bir yıl olacak. Sur Yapı olarak en az 3 projemizde 200 milyon TL'lik sertifika ihracı düşünüyoruz. Antalya'daki 19 bin birimden oluşan dev kentsel dönüşüm projemiz ve İstanbul'daki 2 projemizde bu uygulamayı denemeyi düşünüyoruz" dedi.

 

 Sur Yapı Antalya'ya 40 bin talep geldi 

 

Antalya'da 2018 Mart'ında lansmana hazırlandıklarını belirten Elmas, "Tahminlerimizin çok ötesinde büyük bir ilgiyle karşılandık. Bir anda tüm şehir projemizi konuşmaya başladı. 40 bin civarında ön talep gelince ön satış sürecine başladık. Bu ilgi bizi çok mutlu ediyor." dedi 

 

Elmas, sözlerine şöyle devam etti "Sadece Antalya değil Türkiye'nin 81 ilinden ve 39 farklı ülkeden talep aldık. 19 bin bağımsız birimden oluşan proje tamamlandığında yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı yeni bir şehir ortaya çıkacak. 1.3 kilometrelik alışveriş caddesi olacak"