29 / 06 / 2022

Swissotel Residences Bodrum Hill projesi Bodrum'u 12 ay yaşatacak!

Swissotel Residences Bodrum Hill projesi Bodrum'u 12 ay yaşatacak!

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Bodrum’un bir 'yaz ayı destinasyonu'ndan çıkıp, 12 ay yaşanabilen bir cazibe merkezine dönüştüğünü belirtti ve Swissôtel Residences Bodrum Hill projesini anlattı...Son yıllarda büyük şehirlerden bunalan kesimin öncelikli yatırım rotası olan Bodrum'da gayrimenkul sektörü hız kesmiyor. Pandemiyle birlikte Bodrum'un yıldızı daha da parlarken, bölgedeki hareketliliğin önümüzdeki dönemde daha da artması bekleniyor.

Para Dergisi'nde yer alan habere göre; konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Bodrum’un bir 'yaz ayı destinasyonu'ndan çıkıp, 12 ay yaşanabilen bir cazibe merkezine dönüştüğünü ifade ederek, “Son birkaç yılda özellikle büyük şehirlerin stresinden, nüfus ve yapı yoğunluğundan uzaklaşmak isteyen çok sayıda kişi, Bodrum'da yeni, konforlu bir hayat kurmanın hesaplarını yapıyor. Sağlık hizmetleri, okullar, havalimanı, sosyal yaşam, iş olanakları gibi konuları alt alta koyduğunuzda Bodrum sadece Türkiye'de değil tüm Akdeniz çanağındaki en gözde yerleşim alanlarından biri olarak öne çıkıyor” dedi.

Swissotel Residences Bodrum Hill projesi Bodrum u 12 ay yaşatacak!

DOĞRU LOKASYONDA KALİTELİ YAPILAR

Bodrum'daki gayrimenkul yatırımlarında lokasyon seçimi, inşaat kalitesi, müteahhit firmanın güvenilirliği, deprem güvenliği, satış sonrası hizmetlerin kalitesi gibi konuların çok önemli olduğunu vurgulayan Çağlar, “Çağdaş Holding olarak tüm süreçleri-, mizde bu kriterlere büyük önem veriyoruz. Doğru lokasyonda hayata geçirdiğimiz projelerde kaliteyi ve güveni her zaman ön plana koyuyoruz” diye konuştu.

BODRUM'U 12 AY YAŞATACAK PROJE

Bodrum’un merkezinde hayata geçirdikleri ikinci Swissotel markalı projeleri olan Swissôtel Residences Bodrum Hill projesini de bu kriterler ışığında geliştirdiklerini sözlerine ekleyen Çağlar, “Swissôtel Residences Bodrum Hill, Bodrum girişinde, Yokuşbaşı mevkiinde hayata yandan doğa ve yeşilin içinde bir yaşam alanı tasarlarken, bir yandan da şehir merkezindeki konumuyla Bodrum’u 12 ay yaşatmak isteyenlere çok farklı bir alternatif sunmak istedik. 32 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçiriyoruz projeyi. Otel bünyesinde 124 otel odası yer alacak. Bunun dışında, 55 rezidans ünitemiz farklı ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla 90-558 metrekare aralığında daire, dubleks ve villalar seklinde planlandı. İnşaat çalışmalarını etaplar halinde gerçekleştiriyoruz. Ilk etapta yaşam başladı. İkinci ve son etap çalışmalarında da hızla ilerliyoruz. Otel bölümünün ise 2021 yılında hizmete açılmasını planlanıyoruz. İnsan-doğa bağlantısı bu projede en fazla değer verdiğimiz unsurlardan biri. Projenin şehrin hemen girişinde olduğunu düşündüğümüzde de bir yandan insanlara yürüyerek şehre inebilme
imkânı sunarken, bir yanda da onların doğayla iç içe bir yaşam sürmelerine olanak sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

OTURMAYANLARA KURUMSAL KİRALAMA FIRSATI

Bugün Bodrum’da gayrimenkul arayışında olanlar arasinda, bölgenin potansiyeline yatırım yapan ve gelecekteki hayatlarına hazırlanan da çok ciddi bir kesim olduğunu belirten Çağlar, “Biz de bu şekilde düşünen yatırımcılarımız için özel bir kiralama hizmeti tasarladık. Swissôtel Kiralama Sistemi kapsamında Swissôtel Residences Bodrum Hill yatırımcıları diledikleri zaman kendilerine özel bu yaşam deneyiminin keyfini çıkarırken, evde bulun
mayacakları zamanda da rezidanslarını Swissôtel ve Çağdaş Holding güvencesiyle kiraya verip evlerini bir yatırım aracına dönüştürebilecekler” dedi.

Gayrimenkul sektöründeki kampanyalar çok sayıda sektörü olumlu etkiliyor!