Tapu işlerine internet kolaylığı!

Tapu işlerine internet kolaylığı! Tapu işlerine internet kolaylığı!

Çevre Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, koronavirüs tehdidi geçene kadar tapu işlemlerinin bir kısmı webtapu üzerinden yapılacak.Çevre Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından koronavirüs tehdidi geçene kadar tapu işlemlerinin bir kısmının webtapu üzerinden yapılacak.

Hürriyet Gazetesi'nden Meltem Özgenç'in haberine göre; artık böyle vatandaş müdürlüklere maskesiz giremeyecek. Çalışanlar siperlik, maske ve elpen kullanacak. Bu süreçte gerçekleşen tapu işlemlerinin analizinin ardından bugün itibariyle kat irtifakı/kat mülkiyeti işlemlerine ve bu işlemlere bağlı olarak yapılacak ve cins değişikliği işlemleriyle ilgili istekler, webtapu sistemi üzerinden başvurulup ya da e-randevu/çağrı merkezi üzerinden randevu alınıp karşılanacak.

Yazıda, “Müdürlüklerimizde görev yapan personelimizin sağlığının korunması için müdürlüklerimize girişte bulunan vatandaşların maskesiz içeri alınmaması, başvuru biriminde ve akit masasında görevli personelimizin maske/siperlikli maske ve elpen kullanması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca ilgi yazı gereğince personelimiz, ikinci bir emre kadar temizlenebilmesi daha kolay serbest kıyafetle görevlerini ifa edebilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Koronavirüs 'Web-Tapu'yu yaygınlaştırdı!

Web-Tapu uygulaması üzerinden 2 haftada 131 bin işlem yapıldı!