Tapuda sorgulama skandalı: 136 ünlü ismin bilgileri paylaşıldı!

Tapuda sorgulama skandalı: 136 ünlü ismin bilgileri paylaşıldı!Fatih Tapu Müdürlüğü’nde görev yapan iki çalışanın, 136 ünlü ismin gayrimenkullerini sorgulayarak elde ettikleri bilgileri, emlakçı ve iş takipçileriyle paylaştıkları öğrenildi. İki personel hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istendi.


Fatih Tapu Müdürlüğü’nde görev yapan iki personelin; 136 ünlü isme ait gayrimenkulleri sorgulayarak elde ettikleri bilgileri, emlakçı ve iş takipçileriyle paylaştıkları tespit edildi. 

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre; yaşanan olay, yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. Konuya ilişkin başlatılan soruşturmada; İstanbul Fatih Tapu Müdürlüğü'nde görev yapan iki personelin, emlakçı ve iş takipçileri tarafından kendilerine verilen 136 ünlü isme ait gayrimenkullerinin yanı sıra nüfus kayıtlarını sorguladığı tespit edildi. Savcılık tarafından, Rıza K. ve Yusuf D. isimli iki şüpheli hakkında kişisel verilerin ele geçirilmesi suçundan 6 seneye kadar hapis cezası istendi. 

Tapuda sorgulama skandalı: 136 ünlü ismin bilgileri paylaşıldı!

İŞTE O İSİMLER

Hakkında araştırma yapılan 136 ünlü isim ise şu şekilde:

İrem Sak, Simge Sağın, Bensu Soral, Burcu Biricik, Mazhar Alanson, Serdar Ortaç, Nagehan Alçı, Bade İşcil, Yasmin Erbil, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Hülya Avşar, Yıldız Tilbe, Engin Altan Düzyatan, Şeyma Subaşı ve Sinem Kobal. 

Tapuda sorgulama skandalı: 136 ünlü ismin bilgileri paylaşıldı!

Olayda ismi geçen iki şüpheli nin yargılanması ise Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilecek.

15 milyon TL'lik arsa dolandırıcılığı, tapu memurları sayesinde engellendi!

Şile'deki tapu dolandırıcılığında 32 kişi tutuklandı!