30 / 09 / 2022

Taraklı Meydan Projesi hayata geçiriliyor!

Taraklı Meydan Projesi hayata geçiriliyor!

Taraklı Meydan Projesi ile ilgili hazırlıkların sona erdiğini açıklayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Taraklımızın tarihi dokusu ile uyumlu 2 bin 500 metrekarelik alana yayılan bir meydan inşa edeceğiz." dedi
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Taraklı’ya müjdesini verdiği Yeni Meydan Projesi’nde çalışmalar başlıyor. Daha önce yeni yatırım için proje hazırlıklarının başlatıldığı duyurulmuş, projelendirme çalışmaları ise kısa sürede sonuçlanmıştı. İhale aşamasının da tamamlandığı yeni meydan ile ilgili süreci değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sözleşme ve yer teslimi ile ilgili tüm hazırlıklarda sona gelindiğini ifade etti.


Taraklı İçin Güzel Gelişme

Toçoğlu, “Şehre yeni yaşam alanları kazandırma konusunda kararlı bir yol izliyoruz. Bu kapsamda şehir merkezinin yanı sıra, Sakarya’nın muhtelif köşelerine yeni meydanlar kazandırdık. Geniş alanlara yayılan, sosyal donatıları yüksek yeni yaşam alanlarını hemşerilerimizin kullanımına sunduk. Yeni dönemde şehrimizin güney ucu Taraklı için de yeni bir meydan hazırlığı içerisinde olduğumuzu duyurmuştuk. Hamdolsun geldiğimiz noktada Taraklı için de güzel gelişmeler yaşıyoruz” diye konuştu.


Sosyal Donatıları Yüksek

Başkan Toçoğlu şunları söyledi; “Yeni meydanın projesini çok kısa bir sürede hazırladık. Projede ihale hazırlıklarımız da sonlanmış ve bu aşamada geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Şimdi sözleşme üzerindeki son prosedürleri tamamlayıp, yer tahsisini gerçekleştireceğiz. Bundan sonra da projede ilk kazmayı vuracağız. Taraklımızın tarihi dokusu ile uyumlu 2 bin 500 metrekarelik alana yayılan bir meydan inşa edeceğiz. Sosyal donatıları oldukça yüksek olacak bu yeni buluşma noktası ilçemizin turizmi açısından da oldukça önemli bir yer tutacak. Taraklı’ya hayırlı olsun.”


Toçoğlu’na Hizmet Teşekkürü

Taraklı’nın Büyükşehir’in güçlü hizmet eli ile önemli hizmetler ile buluştuğuna değinen Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise, “Taraklımız şehrimizin tarihi ve doğal güzellikler merkezi. Büyükşehir Belediyemiz ilçemizin standartlarını yükselten çok ciddi yatırımları hayata geçirdi. Bu manada yeni meydan projesini de ilçemiz için çok önemli buluyoruz. İlçe sakinlerimiz ile projeden büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade edebiliriz. 2015 yılı sonu ile 300 bin turistin ilçemizi ziyaret etmiş olacağını öngörmekteyiz. Yeni Meydan Taraklı’nın turizm potansiyeli açısından da oldukça önemli bir işlev görecek. İlçemize bu projenin sözünü veren değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi


Geri Dön