Taşyapı ve Demsan, Four Winds'in arsasını satın aldı!

Taşyapı ve Demsan, Four Winds'in arsasını satın aldı!Taşyapı İnşaat ve Demsan, İstanbul Kadıköy’de Four Winds projesindeki devlet payına en yüksek fiyatı vererek ihaleyi kazandı. İkili projenin ihalalesini 530 milyon TL vererek kazandı...Taşyapı İnşaat, İstanbul Kadıköy’de Four Winds projesindeki devlet payına en yüksek fiyatı vererek ihaleyi kazandı.

 

Ankara Doğal Elektrik Kurumu’nun Kadıköy`deki maliye hazinesine sahip taşınmazlarının satışı ihalesine 530 milyon TL ile en yüksek teklifi Taşyapı –Demsan ortak girişim grubu verdi.


Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı  Proje bölünmesin, tek elden satılsın diye en yüksek teklifi verdiklerini ve ihaleyi kazandıklarını söyleyerek “Kazanan devlet oldu. Proje için hayırlı olsun” dedi.

 

Taşyapı’nın Four Winds Projesi, Anadolu Yakası’nın yaşam merkezi Bağdat Caddesi’nde, 44 dönüm yeşil alan içerisinde panoramik İstanbul, Adalar ve Çamlıca tepesine dokunan manzarasıyla, Kalamış ile Fenerbahçe marinalarına yakın konumuyla dikkat çekiyor ve 44 katlı 4 kuleden oluşuyor.