TAV Havalimanları'ndan Bulgaristan Sofya Havalimanı'na teklif!

TAV Havalimanları'ndan Bulgaristan Sofya Havalimanı'na teklif! TAV Havalimanları'ndan Bulgaristan Sofya Havalimanı'na teklif!

TAV Havalimanları Holding ve ana ortağı Groupe ADP'nin oluşturduğu konsorsiyum, Bulgaristan Sofya Havalimanı'nın işletme ve geliştirme hakkını içeren ihaleye teklif sundu.


TAV Havalimanları Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Sofya Havalimanı ihalesi hakkında açıklama yaptı.

TAV Havalimanları Holding ve ana ortağı Groupe ADP'nin oluşturduğu konsorsiyum, Bulgaristan Sofya Havalimanı'nın işletme ve geliştirme hakkını içeren ihaleye teklif sundu. İlgili imtiyaz sözleşmesi 35 yıllık bir işletme süresini kapsıyor. Sofya Havalimanı 2018 yılında toplam 7 milyon yolcuya hizmet verdi. 

TAV Havalimanları Holding'in KAP açıklaması:
Şirketimiz ve ana ortağımız Groupe ADP'nin oluşturduğu konsorsiyum, Bulgaristan Sofya Havalimanı'nın işletme ve geliştirme hakkını içeren ihaleye teklif sunmuştur. İlgili imtiyaz sözleşmesi 35 yıllık bir işletme süresini kapsamaktadır. Sofya Havalimanı 2018 yılında toplam 7 milyon yolcuya hizmet vermiştir. İşbu açıklama Özel Durumlar Tebliği'nin (II-15.1) 6. maddesi kapsamında ertelenmiş bir açıklamadır.