09 / 08 / 2022

Tekin Saraçoğlu kimdir?

Tekin Saraçoğlu kimdir?

Yapı Denetim sisteminin gelişmesi ve düzelmesi doğrultusunda çalışmalarına devam etmekte olan Tekin Saraçoğlu, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı oldu. Peki, Tekin Saraçoğlu kimdir?Tekin Saraçoğlu, 1973 tarihinde İTÜ İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Statik hesaplar yaptıktan sonra kendi firmasını kurarak projecilik yapmıştır. 


Projeciliği takiben yurtiçi ve yurtdışında kamu yapıları, alt yapı ve üst yapı müteahhitlik hizmetlerinin yanı sıra, konut ve iş merkezi inşaatları yapmış, birçok başarılı projeye imza atmıştır. 


2002 yılında yapı denetim şirketi kuran Tekin Saraçoğlu 10 yıldır yapı denetim sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu dönemde Yapı Denetim Kuruluşları Birliği üyesi olmuş ve yönetim kurullarında faaliyetlerine devam etmiştir. 


Meslek yaşamı boyunca çeşitli dernek ve kuruluşlarda aktif olarak yer alan Tekin Saraçoğlu bir dönem spor klüpleri ve federasyonlarda da görev almıştır.


Yapı Denetim sisteminin gelişmesi ve düzelmesi doğrultusunda çalışmalarına devam etmekte olan Tekin Saraçoğlu, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı oldu.


Saraçoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.Tekin Saraçoğlu, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı oldu!