Teknik Yapı'dan 110 bin YTL'den başlayan fiyatla konutlar

Teknik Yapı'dan 110 bin YTL'den başlayan fiyatla konutlarUphillcourt ve Dilman Towers gibi prestijli projelere imza atan Teknik Yapı'nın ekonomik fiyatlı dairelerden oluşan Uplife Park projesi satışa çıktı.


Teknik Yapı'nın en prestijli projesi Dilman Towers'ın da sergileneceği fuarda 'Limited Edition' olarak nitelenen Özdaş ve Aliye Hanım projelerinin de ön sunumu yapılıyor.

Fuarın en büyük alanına sahip standında müstakbel Teknik Yapı müşterilerini karşılayan Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Uplife Park projesinin Kartal E5 yolu üzerindeki 22 bin m² arsa üzerine inşa edileceği bilgisini verdi. Kartal Projesi'nde bütünlük sağlanması için arazinin yanındaki küçük parçaların da alındığını belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, toplam büyüklüğün 22 bin m²'ye çıkarıldığını ifade etti.

Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Teknik Yapı'nın modernize edilmiş neo klasik tarzdaki çizgilerini yansıtan Uplife Park'ın toplam 7 bloktan oluşacağını ve kendine özgü daire tiplerini barındıracağını açıkladı. Umut Durbakayım'ın açıkladığı bilgilere göre Uplife Park'taki 1+1, 2+1 ve 3+1 tipindeki dairelerin hepsi 19 katlı 5 blokta toplanacak. Projede biri sosyal tesis, diğeri ticari olacak şekilde iki blok daha yer alacak. Kartal'da 22 dönüm arsa üzerinde yükselecek olan Uplife Park, Dilman Towers ve ortak girişim projeleri Uphill Court'lardaki Teknik Yapı'nın klasikleşmiş çizgi ve kalitesini taşıyacak. Uplife Park ile de müşterilerine uygun fiyatlı konut sunmayı hedefleyen Teknik Yapı'nın hedef kitlesini çalışan çiftler, emekliler, gençler oluşturacak. Spor ve sağlık kompleksinin de bulunacağı projede konutların çoğunluğu deniz manzaralı olacak. Toplam 535 dairenin yer aldığı 22 bin m²'lik araziye sahip Uplife Park projesinin yüzde 75'lik bölümü yeşil alana ayrılacak.

Kartal'daki Uplife Park projesindeki otoparklar, Teknik Yapı'nın çevreye verdiği değerin klasikleşen bir göstergesi olarak yeraltında olacak. Daha fazla yeşil alan için yeraltında iki katlı olarak planlanan 12 bin m²'lik otoparkın 560 araçlık kapasitesi olacak. Misafirler için ise açık alanda 55 araçlık park alanı bulunacak.

Yaşamaya uygun büyüklükler

Toplam yedi ayrı bloktan oluşacak olan Uplife Park'ta 5 blok konut, bir blok ticari, bir blok ise spor ve sağlık kompleksi yer alacak. Toplam 151 daireden oluşacak ilk bloktaki tüm daireler 1+1 tipinde olacak. Diğer iki blokta ise 76'şar adet 3+1 tipindeki daireler bulunacak. Diğer iki blokta ise 76'şar adet 2+1 ve 37'şer adet 1+1 daire tipleri yer alacak. Beş ayrı blokta toplam 529 daire yapılacak. Bunlara ek olarak üç katlı olarak düşünülen altıncı blokta 6 özel daire ve 2 mağaza yer alacak.

Projedeki 1+1 tipi daireler farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak iki ayrı büyüklük ve tipte yapılacak. Buna göre 1+1 dairelerin büyüklüğü brüt 61.50 (net 47.40) ve 60.76 (net 45.32) m² olacak. 2+1 tipi dairelerin büyüklüğü brüt 98.93 (net 76.41) m² olarak belirlenirken, 3+1 tipi daireler brüt 138,13 (net 101,22) m² şeklinde inşa edilecek.

Spor, sağlık ve eğlence için zengin altyapı

Toplam alanı 2 bin m² alana sahip olan spor ve sağlık kompleksinin yer alacağı blok üç ayrı kattan meydana gelecek. Kuaför, cilt bakımı ve spa merkezinin yer alacağı spor ve sağlık kompleksinin bodrum katında fitness salonu, masaj salonu, steril havuz ile her birinde iki adet jakuzi, 3 adet masaj ünitesi, stream room, sauna olan iki ayrı ünite yer alacak. Bu bölümde ayrıca 140 m²lik kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzu da olacak. Zemin katta ise içinde snack barı olan 180 m²'lik cafe restoran hem site sakinlerine hem de dışarıdan gelecek müşterilerine hizmet verecek. Bu bölümde site idare birimleri ile içinde toplantı odası olan 'business center' da olacak. Binanın 500 m²'lik en üst katında ise yine site sakinlerine ve site dışından gelen müşterilere hizmet veren 'teras restoran' bulunacak. Uplife'ın açık alanında ise içinde çocuk havuzu da dahil toplam büyüklüğü 400 m² olan açık havuz olacak.

Modernize edilmiş neo klasik tarzda tasarlanan binaların iç donanımının kullanım ve bakımı kolay malzemelerden seçileceği bilgisini veren Umut Durbakayım, Uplife Park projesinin hedef kitlesini, daha çok beyaz yakalı çalışanlar ve uygun fiyata güvenli, kaliteli bir eve sahip olmak isteyenler şeklinde tanımladı. Teknik Yapı'nın birçok eski müşterisinin de yatırım amaçlı olarak Uplife Park projesine talep gösterdiğini belirten Umut Durbakayım, fiyatların ve ödeme koşullarının oldukça makul olacağını ifade etti.

Uplife Park projesinin yatırım tutarını yaklaşık 162,5 milyon YTL olarak açıklayan Umut Durbakayım ''Projenin, yaklaşık 30 ayda tamamlanmasını öngörüyoruz. Ödeme koşulları çalışan bir bireyin maaşına uygun olacak şekilde arz edilecek dairelerin metrekare fiyatları 1.300 dolardan başlayacak. Buna göre 1+1 tipi dairelerin fiyatı da 110 bin YTL'den başlayacak ve konumuna göre değişecek'' bilgisini verdi.

Tel: 0 216 369 00 08