Telekomünikasyonun ilk kurumsal kira sertifika ihracı Kuveyt Türk’ten!

Telekomünikasyonun ilk kurumsal kira sertifika ihracı Kuveyt Türk’ten! Telekomünikasyonun ilk kurumsal kira sertifika ihracı Kuveyt Türk’ten!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Superonline’ın finansman ihtiyaçlarını karşılamada alternatif faizsiz ürünüyle piyasadan kaynak temin etti.  Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kuveyt Türk Katılım Bankası, 21 Mart'ta talep toplamasını gerçekleştirdiği 176 gün vadeli 125 milyon lira tutarındaki kira sertifikası ihracıyla Superonline’ın finansman ihtiyaçlarını karşılamada alternatif faizsiz ürünüyle piyasadan kaynak temin etti. 

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, ihracın Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki olarak faaliyetlerini yürüten KT Sukuk Varlık Kiralama AŞ tarafından gerçekleştirildiğini dile getirdi. Uyan, "Telekomünikasyon sektörünün ilk işlemi olması nedeniyle ihracı başarılı bir şekilde kapattığımız için çok memnunuz. Bankaların kredi plasmanlarının yüksek seviyelerde seyrettiği ve birçok müşteride sınırlara yaklaştığı bu dönemde, sermaye piyasalarından da kaynak temin edilebileceğini göstermek bizim açımızdan önemliydi. Yatırımcı profillerine baktığımızda katılım bankacılığı prensiplerine uygun çalışan bireysel emeklilik ve portföy yönetim şirketlerinin talep oluşturduğunu görüyoruz. 19 farklı kurumdan 34 ayrı fonun katılım gösterdiği ihraçta 125 milyon lira talep toplanarak işlem kapanmış oldu." diye açıklamada bulundu. 

Uyan, "Telekomünikasyon sektörünün ilk işlemi olması nedeniyle ihracı başarılı bir şekilde kapattığımız için çok memnunuz. Bankaların kredi plasmanlarının yüksek seviyelerde seyrettiği ve birçok müşteride sınırlara yaklaştığı bu dönemde, sermaye piyasalarından da kaynak temin edilebileceğini göstermek bizim açımızdan önemliydi. Yatırımcı profillerine baktığımızda katılım bankacılığı prensiplerine uygun çalışan bireysel emeklilik ve portföy yönetim şirketlerinin talep oluşturduğunu görüyoruz. 19 farklı kurumdan 34 ayrı fonun katılım gösterdiği ihraçta 125 milyon lira talep toplanarak işlem kapanmış oldu." değerlendirmesinde bulundu.