07 / 12 / 2022

Ticaret Bakanlığı KPSS ile 175 memur alacak! İşte başvuru şartları ve detaylar…

Ticaret Bakanlığı KPSS ile 175 memur alacak! İşte başvuru şartları ve detaylar…

Ticaret Bakanlığı Resmi Gazete'de taşra teşkilatında görevlendirilmek için 175 denetmen yardımcısı alınacağını ilan etti. İş arayan birçok kişi personel alımı ilanı ile ilgili başvuru ve şartlarını araştırmaya başladı. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı şartları neler? İşte detaylar…Ticaret Bakanlığı 175 denetmen yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre bakanlığın taşra teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8. ve 9. derece olan kadrolara atanmak üzere, giriş sınavı ile 175 ticaret denetmen yardımcısı alınacak. Peki, Ticaret Bakanlığı 175 denetmen yardımcısı alımı için gereken şartlar neler? 175 denetmen yardımcılığı ilanı için KPSS şartı mevcut mu?

TİCARET BAKANLIĞI KPSS İLE 175 MEMUR ALIMI YAPACAK

Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında görev verilmek için alınacak olan 175 denetmen yardımcısı alımı adaylardan KPSS puan türünden en az 70 puan istenmekte.

Başarı sırasına göre de kontenjan sayısının 20 katına kadar olan adayın çağrılacağı zaman diliminde son sıradaki aday ile de eşit puana sahip adayların tamamı yazılı sınava çağrılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KONTENJANLARI

-Ziraat Mühendisliği: 40

-Kimya Mühendisliği: 18

-Kimya: 7

-Tekstil Mühendisliği: 12

-Kamu Yönetimi: 7

-Uluslararası İlişkiler: 7

-İşletme:6

-Maliye:6

-Hukuk: 13

-İktisat: 8

-Gıda Mühendisliği: 46

-Biyoloji: 6

 Ticaret Bakanlığı KPSS ile 175 memur alacak! İşte başvuru şartları ve detaylar…
Geri Dön