Tokat Erbaa'da galericiler sitesinin inşaatı başladı!

Tokat Erbaa'da galericiler sitesinin inşaatı başladı!Tokat Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, oto galerici esnafıyla bir araya geldi. Yıldırım, galericiler sitesinin inşaatının başladığını söyledi.


Tokat Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, oto galerici esnafıyla buluştu. Yıldırım, oto galerinin şehir dışına taşınması için Erbaa Belediyesi tarafından satın alınan 21 dönümlük arazide inşa çalışmalarının başladığını söyledi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, toplantıda dükkanların satın alma koşulları ve on araçlık açık, dört araçlık kapalı alanı olan 43 dükkân ile ilgili bilgi veren Yıldırım, projede ayrıca 3 bin 400 metrekarelik açık oto pazarı ile idari bina ve kafeterya bulunacağını söyledi.

Trafik sorununun azalcağını belirten Yıldırım ''Oto galerilerin şehir merkezinde yer alması başta otopark sorunu olmak üzere birçok sorunu beraberinde getiriyor. Yeni yönetmelik gereği şehir içindeki oto galerilerin kendileri için ayrılmış alanlara taşınması gerekiyor. Bu kurallara uymayanlar hakkında  dükkanların mühürlenmesine varan bir çok yasal yaptırım uygulanacak. Erbaa’da hizmet veren oto galericilerimiz dükkanlarının önüne satışa koydukları araçları park etmeleri sebebiyle yaklaşık dört yüz araçlık otopark sorunu oluşuyor. Bu durum trafiğin aksamasına yol açıyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla bu projeyi geliştirdik. Çalışmalar başladı. Oto galericiler sitesi Erbaa’nın batı girişinde D-100 karayolunun güneyinde yer alacak. Oto galerilerden kaynaklı trafik sorununu da çözüyoruz. Bu ikinci toplantımız ilki proje ile ilgili bilgi vermek amaçlıydı. Bu toplantımızda esnaflarımızın dükkanları satın alma şartlarını konuştuk. Esnaflarımızla çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Erbaa’mıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.