Tokatlılar 6 yıldır yapılmayan yolu protesto ettiler!

Tokatlılar 6 yıldır yapılmayan yolu protesto ettiler!

Tokat'da TOKİ tarafından yaptırılan konutlarda oturan kadınlar, kar yağışı sonrası dik ve virajlı yolların kullanılmaz hale geldiğini söyleyerek, tencere tavalı protestoda bulundu. Tokat'ta kar yağışı sonrası 91 köy yolu ulaşıma kapandı.Sabah saatlerinde belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrası yol tekrar ulaşıma açılırken, burada bir araya gelen kadınlar durumu protesto etti. Her yıl aynı sıkıntıyı yaşadıklarım söyleyen kadınlar, sabah saatlerinde çok sayıda aracın yolda kaydığını ve çocuklarının okula gidemediğini söyledi. 


6 YILDIR PROJEDE OLAN YOLU YAPMIYORLAR

 Kadınlar adına açıklamada bulunan  TOKİ  sakinlerinden Neriman Ateş 6 yıldır burada yaşadıklarım, inşaat sırasında yapılan şantiye yolunun kullanıldığını, dik ve virajlı olan bu yolun kendilerini sıkıntıya soktuğunu dile getirerek şöyle konuştu: Bu yollarımız şantiye yolu. Biz yollarımızın yapılması için imza kampanyası düzenledik. Bin yüz kişiden imza topladık, imzaları belediyeye teslim ettik. Burada bir kepçe geldi, öylesine çalışma yaptı geri gitti. 6 yıldır projede olan yollarımızı yapmıyorlar. 


Çocuğum sabah okula giderken, geri döndü. Artık can boğaza dayandı, sabretmek istemiyoruz. 2 kilometrelik yol burası. Kışın kar lastiği takmayana devlet ceza kesiyor, peki bu yolu yapmayan belediyeye kim ceza uygulayacak?" Kadınlar daha sonra yanlarında getirdikleri tencere ve tavaları birbirlerine vurarak protestolarına son verdi.


Evrensel