29 / 05 / 2022

TOKİ 100 bin konut kura çekilişi yarın başlıyor!

TOKİ 100 bin konut kura çekilişi yarın başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçireceği 100 bin konut projesi için kura çekilişi yarın başlıyor.Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçireceği projelerin kura çekilişlerini ileri bir tarihe erteleyen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 100 Bin Yeni Sosyal Konutun kura çekilişlerini 28 Nisan 2020 tarihinde başlatıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilecek olan "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde 23 Mart tarihinde Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında ara verilen hak sahipliği belirleme kura çekimleri için heyecan başladı.

24 Şubat tarihinde  İzmir  Karabağlar projesi ile başlayan  TOKİ 2020 projeleri kura törenleri koronavirüs tedbirleri dahilinde 12 Mart 2020 tarihinden itibaren vatandaşların katılımına kapalı olarak noter huzurunda gerçekleştirilmişti.

TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan 100 bin konut 2020 kura çekimi törenleri, hak sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesinde meydana gelebilecek sağlık risklerini engellemek için 23 Mart tarihi itibarıyla ertelendi.

Kuralar yarın başlıyor


Koronavirüs tedbirleri dahilinde bankalar kurada hak sahibi olamayanların şubeye gitmeden başvuru bedellerini geri alabilmelerine imkan veren tüm çalışmalar tamamlandı. Bu tedbirler kapsamında kura çekimleri vatandaşların katılımına kapalı olarak, noter huzurunda yapılacak.

Yarın başlayacak olan  TOKİ   100 bin konut kura çekimleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) sosyal medya hesaplarından (Twitter, Facebook, YouTube) canlı şekilde yayınlanacak.

TOKİ 100 bin konut projelerinde yarın Manisa Köprübaşı 75 konut, Manisa Akhisar 125 konut, Manisa Salihli 150 konut ve Denizli 118 konut projeleri için kura çekimleri yapılacak.

TOKİ 100 bin konut projelerine başvuru yapan vatandaşlar tüm kura takvimine www.toki.gov.tr adresinden ulaşabilecek.
 

Bu illerde yaşayanlara ucuz konut müjdesi!