TOKİ 29 ildeki 159 iş yeri ve 2 konutu 240 ay vade ile satışa çıkarıyor!

TOKİ 29 ildeki 159 iş yeri ve 2 konutu 240 ay vade ile satışa çıkarıyor! TOKİ 29 ildeki 159 iş yeri ve 2 konutu 240 ay vade ile satışa çıkarıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun, Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 29 ildeki 159 iş yeri ve 2 konutu satışa çıkarıyor...Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun, Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 29 ildeki 159 iş yeri ile 2 konutu satışa çıkarıyor. Açık artırma yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek taşınmazlara, 240 ay vade gibi cazip taksitlerle sahip olunabilecek.


TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, 29 şehirde envanterinde bulunan 159 iş yeri ve 2 konutu, 5 Eylül'de satışa çıkaracak.


Taşınmazlar, açık artırma yöntemiyle satılacak. Yatırımcılar ise özel koşullarda iş yeri sahibi olabilecek. İş yerleri yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle alıcıya sunulacak.


TOKİ'nin yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle satacağı iş yerleri, Trabzon Bahçecik 2. etap, Trabzon Zağnos Vadisi, Gaziantep Islahiye, Malatya Beydağı, Edirne İpsala, Konya Beyşehir, Kayseri Yahyalı, Giresun Alucra, Balıkesir Merkez Ayşebacı 2. bölge, Bursa Nilüfer Kayapa, Osmaniye Merkez Yaveriye, Tokat Dedeli, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat Eskipazar, Çorum Celilkırı ve Denizli Babadağ'da bulunuyor.


-İstanbul Bahçeşehir'de 7 iş yeri


İdare, İstanbul'un son yıllarda cazibe merkezi ilçelerinden biri haline gelen Başakşehir'e bağlı Bahçeşehir'de yer alan 7 iş yerini de açık artırmayla satacak. Bahçeşehir'deki iş yerleri yüzde 10 peşin 120 ay vadeyle satışa çıkarılacak. 


Diğer projeler kapsamında satışa sunulan iş yerleriyle  Ankara  Çankaya ve Kayseri Sarıoğlan'da bulunan 2 konut da yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle satılacak.


-Başkent'te 8 iş yeri, 1 konut


TOKİ'nin satışa çıkardığı taşınmazlar arasında Ankara'da 8 iş yeri ve 1 konut da yer alıyor. Çankaya'da 1 konut ile Kuzey Ankara'da 1, Etimesgut'ta 2, Sincan'da 3, Ayaş'ta 1, Kazan'da 1 iş yeri açık artırmayla satılacak. Ankara'daki taşınmazlar yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle açık artırmaya çıkacak.


-Zağnos Vadisi'nde 22 iş yeri satışta


TOKİ'nin, Trabzon'da Bahçecik Zağnos Vadisi kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa ettiği 22 iş yeri de satışa sunulan taşınmazlar arasında yer alıyor. İş yerlerinin fiyatları 55 bin lira ile 1,5 milyon lira arasında değişiyor. Zağnos Vadisi'ndeki işyerleri yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle satılacak.


-Taşınmaz almak isteyenler ne yapacak?


Satışa sunulan taşınmazlar, Ankara, İstanbul, Çanakkale, Iğdır, Denizli, Kayseri, Erzincan, Samsun, Balıkesir, Mersin, Zonguldak, Bursa, Diyarbakır, Mardin, Burdur, Adana, Çankırı, Şanlıurfa, Trabzon, Malatya, Gaziantep, Giresun, Edirne, Konya, Yozgat, Tokat, Kahramanmaraş, Çorum ve Osmaniye'de bulunuyor.


Eskidji Firması'nın İstanbul'daki merkezinde gerçekleştirilecek müzayedede, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binasından canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkarılan iş yeri ve konutlardan almak isteyenler ayrıca "www.eskidji.com" internet adresinden de teklif verebilecek.


Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, müzayededen önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak, talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak.


Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin, 100-200 bin lira arasında olanlar için 10 bin, 200 bin liranın üstündekiler için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.


Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.


Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" ve "www.eskidji.com" internet adreslerinden ulaşılabilecek.


AA