TOKİ Aydın`da kuralar çekildi

TOKİ Aydın`da kuralar çekildi

Aydın'da TOKİ tarafından alt gelir grubuna yönelik yaptırılacak 69 konutun sahipleri, 388 kişi arasından kurayla belirlendi.


Şükran Güngör Tiyatro Salonu'nda noter huzurunda yapılan kura çekim törenine, Aydın Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, Aydın Belediye Başkan Vekili Erdal Sakallı ile konut için başvuruda bulunan vatandaşlar katıldı.


Vali Yardımcısı Öksüz, kura çekiminden önce yaptığı konuşmada, TOKİ'nin, çalışmalarına artan bir tempoyla devam ettiğini belirterek, idarenin amacının dar gelirlilere konut kazandırmak olduğunu hatırlattı.


Barınma ihtiyacının insanlık tarihi kadar eski olduğunu ifade eden Öksüz, "Barınma ihtiyacının, ülke koşullarına uygun konut üretmek suretiyle karşılanması akıllı bir yoldur. Ülkenin dört bir yanında TOKİ'nin eserleri yükseliyor. Hükümet programımızda yer alan bu konu, yerel yönetimlerce de destekleniyor. Aydın Belediyemiz de toplu konutu desteklemiştir" diye konuştu.


Konuşmanın ardından ilk kuraları, Vali Yardımcısı Öksüz ile Belediye Başkan Vekili Sakallı çekti. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile Aydın Merkezde yaptırılacak 69 konutun asil ve 35 yedek sahibi belirlendi.


Kura çekimi sırasında, kurada adı çıkan vatandaşların büyük sevinç yaşayıp, gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.


Konut sahibi olmaya hak kazananlar, daha sonra yapılacak sözleşmenin ardından, her biri 85'er metrekare olan konutlar için 180 ay boyunca 250 ile 320 YTL arasında değişen taksitleri ödemeye başlayacak.