TOKİ Başkanı Bayraktar'ı ağlatan başarı öyküsü

TOKİ Başkanı Bayraktar'ı ağlatan başarı öyküsü

TOKİ Başkanı, bir televizyon kanalındaki röportajında, asaleten atandığında, üzüldüğünü söyledi.


TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, bir televizyon kanalındaki röportajında, asaleten atama yapıldığı dönemle ilgili konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Habertürk'te Balçiçek Pamir'in hazırlayıp sunduğu 'Söz Sende'nin konuğu olan  TOKİ  Başkanı Erdoğan Bayraktar, 'Bir dönem Başbakan sizin gösterdiğiniz projeleri beğenmemişti. Fakat sonradan korkunç bir ivme kazandı TOKİ' şeklindeki soruya, 'TOKİ'nin geçmişini inceledim. 20 senede 43 bin konut yapmış. Yani yılda ortalama 2 bin 300 konut yapılmış. Biz dedik, bunun 5 katını yaparsak yılda, yani 10 bin konut yaparsak çok başarılıyız demektir. Öyle bir projeksiyonu Başbakan'a götürünce tabi kağıtları suratıma attı ve 'Git doğru dürüst hesap getir bana' dedi. 'Bana 100 binlerden 500 binlerden bahset' dedi. Liderlik bambaşka bir şey. Ben belki bencillik yapıp da 'Biz çok çalışıyoruz, bu işi biz yapıyoruz' diyebilirim. Tabii ki biz çok çalışıyoruz ama işin beyni, yönlendiricisi ve bu noktalara gelmesini sağlayan esas sahibi Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıdır, Recep Tayyip Erdoğan'dır.' karşılığını verdi.

Bayraktar, TOKİ Başkanlığı'nı Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olana kadar vekaleten yaptığı hatırlatılınca da "Asaleten atandığım zaman gücüme gitti. O zaman ağrıma gitti ve gözlerim doldu" dedi.

Gözlerinin dolduğu an

Sunucunun, "Şimdi de gözleriniz doldu.." sözü üzerine Bayraktar, "Evet. Çok üzüldüm" diyerek ağladı. Bayraktar, "Neden peki asaleten atanınca zorunuza gitti?" sorusuna şu karşılığı verdi:

"Öyle olmamalıydı. Atamıyorsa o Cumhurbaşkanı da atamasın bu Cumhurbaşkanı da atamasın. İnsanlar liyakata göre göreve getirilmeli. Özel yaşamına, yaşam biçimine göre değerlendirilmemeli. Ben kendim inşaat mühendisiyim. Ve bu işi biliyorum demesem de 'Bu işi bilmiyorsam hiçbir işi bilmiyorum' diyebilirim."


Bir milyon kişiyi ev sahibi yaptı

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, bugün gelinen noktada yaptıkları konut rakamının 315 bin olduğunu, bunlardan yaklaşık 270 binini sattıklarını bildirdi. Bayraktar, "Bunu 4 ile çarptığınız zaman 1 milyon 200 bin kişiye yaklaşıyor. Satmakta olduğumuz konutlarla 1.5 milyon kişiyi ev sahibi yapmış olacağız" dedi.

Yeni Şafak