16 / 08 / 2022

TOKİ Bursa İnegöl'de inşaat çalışmalarına başlıyor!

TOKİ Bursa İnegöl'de inşaat çalışmalarına başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İnegöl'de 3. Etap Toplu Konut Projesi'nin inşaatına başladı. Bursa'nın İnegöl ilçesinde  TOKİ  tarafından inşa edilecek 3. Etap Toplu Konut Projesi için çalışmalara başladı. Yeni İnegöl Bölgesi’nde bulunan TOKİ 1. Etap'ta 686, aynı bölgede bulunan 2. Etap'ta ise 1244 konut yapılarak sahiplerine teslim edilmişti. Hürriyet'te yer alan habere göre; yaklaşık 7 bin kişinin ikamet ettiği bölge kısa süre içerisinde Baykoca ismi verilerek mahalleye dönüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında İnegöl’e 480 konut verildi. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz’ın girişimleri sonucunda 3. Etap TOKİ’de konut sayısı 805’e çıkarıldı.

TOKİ Bursa İnegöl de inşaat çalışmalarına başlıyor!

3. Etap TOKİ için İnegöl’de 10 bin 300 talep başvurusu yapıldı. 3. Etap TOKİ için İnegöl’de çalışmalar başladı. Hacı Sevim Eğitim Kampüsü’nün hemen alt kısmında yer alan 3. Etap TOKİ bölgesine 805 konut, 2 adet ticaret merkezi ve 1 adet cami yapılacak. Öte yandan 3. ETAP TOKİ’nin 550 gün sonra tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. 

TOKİ Bursa Orhangazi 4.Etap konutları hak sahiplerine teslim edildi!