TOKİ Çankırı'ya 364 konut inşa edecek!

TOKİ Çankırı'ya 364 konut inşa edecek!Çankırı'da TOKİ tarafından emekliler için 364 konut yapılacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ tarafından emeklilere yönelik başlatılan konut projesinin ihale ilanının yayınlandığını bildirdi.


Çankırı'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emekliler için 364 konut yapılacak. 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada,  TOKİ  tarafından emeklilere yönelik başlatılan konut projesinin ihale ilanının yayınlandığını bildirdi. Konutların yapımıyla ilgili ihalenin haziran ayında yapılacağını ifade eden Dinç, "Bir taraftan kent merkezindeki 2. etap inşaat çalışmaları devam ederken diğer yandan da girişimlerimiz sonucu projelendirilen İnaç köy bölgesindeki 571 konutun ihalesine çıkıldı. İnaç köydeki projede 571 konut, bir cami ve 2 ticaret merkezi olarak projelendirilen çalışmalarda bu dairelerden 364'ü 2+1 olarak emeklilere yönelik, 207'si de 3+1 olarak vatandaşlara satışa sunulmak üzere planlandı" diye konuştu.Ankara Son SözHaber Anayurt Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Belediye Başkanı İrfan Dinç'in girişimleri ile naşoakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilimizdeki emeklilere yönelik başlatılan konut projesinin ihale ilanı yayınlandı. 


TOKİ'nin İnaç Köy bölgesinde daha önce yaptığı tarımkent ve 1+1 sosyal konutlar alanında yapmayı planladığı konutların 23 Haziran 2016 tarihinde ihalesinin yapılacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Bir taraftan kent merkezindeki 2. etap inşaat çalışmaları devam ederken diğer yandan da girişimlerimiz sonucu projelendirilen İnaç Köy bölgesindeki 571 konutun ihalesine çıkıldı. 571 konut, bir adet cami ve 2 adet ticaret merkezi olarak projelendirilen çalışmalarda bu dairelerden 364'ü 2+1 olarak emeklilere yönelik, 207 adedi de 3+1 olarak satışa sunulmak üzere planlandı. 


Dar gelirli ailelerin ve emeklilerin konut sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacak olan konutların en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulması hedeflenmektedir. Halkımıza hayırlı olsun" diye konuştu. Toplam 36 bloktan oluşacak olan projenin ihalesi 23 Haziran 2016 günü saat 14.30 da yapılacak ve ihale kapsamında konut, cami, ticaret merkezi yanında altyapı ve çevre düzenleme işi de gerçekleştirilecek. 


Anayurt