12 / 08 / 2022

TOKİ Edirne Süloğlu emekli başvuru şartları!

TOKİ Edirne Süloğlu emekli başvuru şartları!

Dairelerin 2+1 şeklinde tasarlandığı TOKİ Edirne Süloğlu Projesi'nde hak sahibi ve konut belirleme kurası 12 Nisan 2016 tarihinde çekilecek. İşte TOKİ Edirne Süloğlu emekli başvuru şartları...TOKİ Edirne Süloğlu Konutları için yüzde 12 peşin ödemelerde kalan tutar 180 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise kalan tutar 240 ay vadelendiriliyor. 


Edirne Süloğlu  TOKİ  Evleri satış fiyatları proje ihalesi yapıldıktan sonra netleşecek. Kura tarihi 12 Nisan 2016 olarak belirlenen projede taksit ödemelerine teslimden sonra başlanacak. 


Edirne Süloğlu TOKİ Konutları başvuru işlemleri TC. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Edirne İlinde bulunan tüm yetkili şubeleri tarafından kabul edilecek ve başvurular 14 Mart ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında alınacak.


Toplamda 24 adet konutun emekli vatandaşlar için kurayla satışa sunulduğu Edirne Süloğlu TOKİ Projesi'nde daireler 2 oda 1 salon olarak dizayn edildi. 

TOKİ Edirne Süloğlu emekli başvuru şartları!

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).

6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.


Satış duyurusu için tıklayın