TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021!

TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021!

TOKİ'nin borcunu erken ödeyerek tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için daha önce düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyası Mayıs ayı sonunda gün sonra sona eriyor. İşte TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021...TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyerek tapularına kavuşmak isteyen vatandaşlar için 21 Nisan'da indirim kampanyasına başlatıldı. 

Borcunu erken ödeyerek tapularını almak isteyen vatandaşlar yüzde 20 indirim fırsatından yararlanıyor. Kampanyadan kalan taksit sayısı 12'yi aşan ve borcunun tamamını veya yüzde 25’ini peşin ödeyecek kişiler faydalanacak.

TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021!

TOKİ erken ödeme indirimi şartları

TOKİ erken ödeme indiriminden, geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.  

Kampanyaya göre konut ve iş yeri alan vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayan aracı bankalar aracılığıyla konut kredisinden yararlanabilecek.

TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021!

TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021

TOKİ erken ödeme indirimi hesaplama 2021 işlemleri açıklandı. Borcunun tamamını kapatacak vatandaşlara yüzde 20 indirim sunulurken, borcunun hepsini ödemeyecek vatandaşlar için ise borç bakiyesinin yüzde 25 inden az olmamak şartıyla  yaptıkları ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyası sunulacak.

TOKİ ödemeleri erken kapatılabilir mi?

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com