TOKİ Erzurum Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

TOKİ Erzurum Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Erzurum Millet Bahçesi'nin ihalesini gerçekleştirdi.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından içerisinde millet kıraathanesinin de bulunacağı 78 bin 619 metrekare alanda inşa edilecek olan Erzurum Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı.

Dün yapılan ihale kapsamında millet bahçesine ait sosyal donatılar da bulunuyor. TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, bitki ve peyzajı ile Erzurum'a yeni bir soluk getirecek olan millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

Çocuk oyun alanlarının, seyir terasları ve gezinti yollarının olacağı millet bahçesinde 830 ağaç ve yeşil alanlar bulunacak.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların bulunacağı millet bahçesinde, yöreye özgü meyve ağaçları, çiçekli bitkiler ile daha çok yeşille buluşacak vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.

Bu illerde yaşayanlar dikkat!