Çukurova Balkon

TOKİ Kars Konutları'nın kuraları çekildi!

TOKİ Kars Konutları'nın kuraları çekildi! TOKİ Kars Konutları'nın kuraları çekildi!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Kars Belediye Başkanlığı'nca ortaklaşa hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan konutların kuraları çekildi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Kars Belediye Başkanlığı'nca ortaklaşa hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan konutların kuraları çekildi.


İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen kura çekim programına, Vali Yardımcısı Adem Ünal, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta,  TOKİ  Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, MHP İl Başkanı Yaver Özcan, kurum amirleri ile hak sahipleri katıldı.


Konyalıoğlu, burada yaptığı konuşmasında, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin başlamasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Kars Belediyesi'ne destek vermeye devam edeceklerini belitti.


Karaçanta da Kars'ın geleceğini hep birlikte inşa etmek, dostluğu ve kardeşliği göstermek, kardeşçe bir çalışma için adaletli ve samimi bir hizmet için bu yola çıktıklarını söyledi.


Kars merkez, Atatürk , Bayrampaşa, Karadağ ve Kaleiçi mahallelerine yönelik proje kapsamında 1. Etapta 698 konut, 1 cami, 24 derslikli bir okul inşaatı çalışmalarının fiziki olarak tamamlandığını aktaran Karaçanta, "698 konuttan bodrum katlar haricinde kalan 665 adet konut hak sahiplerine dağıtılacaktır. Banka sözleşmeleri imzalanması süreci sonrasında hak sahipleri evlerine taşınacaklardır. Kentsel Yenileme Daire Başkanı eşliğinde Ankara'dan gelen TOKİ heyeti ile yapılan toplantı sonucu alınan kararlar doğrultusunda 1. Etap ile alakalı mevcut sorunların çözümü sağlanmış, 2. Etabın ihalesinin yapılması için de çalışmalara hız verilmiştir" diye konuştu.


Karaçanta, ayrıca, TOKİ'de emeği geçen Vali Günay Özdemir, Kars Milletvekili Mehmet Uçum, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve kentsel dönüşüm çalışanları ile belediye çalışanlarına teşekkür etti.


Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekilişi yapıldı. Hak sahiplerine Eylül ayında evlerinin teslim edileceği bildirildi.


Radikal