TOKİ Kayabaşı konut tasarımı yarışması sonuçlandı!

TOKİ Kayabaşı konut tasarımı yarışması sonuçlandı! TOKİ Kayabaşı konut tasarımı yarışması sonuçlandı!

TOKİ Kayabaşı Konutları için düzenlenen `Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması' sonuçlandı

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın, 18 Şubat 2009 tarihinde ilan ettiği "İstanbul-Kayabaşı Bölgesi İçin Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması" sonuçları açıklandı. Jüri değerlendirmesi sonucu 8 eşdeğer ödül ve 8 satın alma derecesine layık görülen projeler ile müelliflerine ait bilgiler şu şekilde:
ÖDÜL ALAN PROJELER;
-         11 sıra nolu, 67352 rumuzlu proje 
Müellifler:     Rahmi Uysalkan (ODTÜ)
                        Emine Didem Durakbaşa (TU-Wien)
                        Volkan Taşkın (İTÜ)
Danışman:     Gülay Mizan Yamanlı (YTÜ)
 Yardımcılar: Aslin Ersan (MSGSÜ)
                        M. Cihan Poçan (Bahçeşehir Ü.)
 -         17 sıra nolu, 10193 rumuzlu proje
 Müellifler:     Gökhan Kulöz-Ekip Temsilcisi (UÜ)
                        Murat Yüksel (UÜ)
                        Erol Çöpoğlu (UÜ)
                        Serdar Eker (UÜ)
Danışmanlar:Sinan Gürçay
                        M. Zeyat Hattapoğlu
                        Jülide Alp
                        Emrah Karabayır
 Yardımcılar: Nusret Arslan (UÜ)
                        Mualla Ergüder (UÜ)
                        Yusuf Uyar-Öğrenci (UÜ)                        
                        Yalınay Gürçay-Öğrenci (Doğuş Ü)
                        Güray Çöpoğlu-Öğrenci (GÜMMF)                    
 -         23 sıra nolu 18437 rumuzlu proje
 Müellifler:     Esen Selçuk Avcı-Ekip Temsilcisi (Bath Ü-İngiltere)
 Danışmanlar: Peter Clegg
                        Bill Gething
 Yardımcılar: Nil Aynalı
                        Ebru Belentepe
                        Tomasz Borowiak
                        Alper Derinboğaz
                        Koldo Gil
                        Artan Hysa
                        Avşar Karababa
                        Markus Lehto
                        Burak Ünder
 -         33 sıra nolu  07529 rumuzlu proje
 Müellifler:     Nimet Aydın-Ekip Temsilcisi (GÜMMF-ODTÜ)
 Yardımcılar: Ali Düzdağ (İTÜ)
                        Ebru Öztürk (Anadolu Ü.)
                        Seda Aydın (KTÜ)
                        Tuğrul Büyükköken (SÜ)
                        Mürvet Şahin (SÜ)
                        Esra Güven (SDÜ)

-         47 sıra nolu 10196 rumuzlu proje
 Müellifler:     Gökhan Kodalak-Ekip Temsilcisi (YTÜ)
 Yardımcı:      Tuğçe Akbay (YTÜ)
 -         49 sıra nolu 74865 rumuzlu proje
 Müellifler:     Cem İlhan-Ekip Temsilcisi (İTÜ)
 Yardımcılar: Keriman Afyonlu    
                       Türkan Kahveci
                        Aydoğan Özsoy       
                        Sezgin Bilgin
 -         53 sıra nolu 13509 rumuzlu proje
 Müellifler:     Özgür Bingöl-Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
                        İlke Barka (MSGSÜ)         
                        Emre Savga (MSGSÜ)
                        Tuba Bilgiç (MSGSÜ)                    
 -         66 sıra nolu 20704 rumuzlu proje
 Müellifler:     Derya Ekim Öztepe-Ekip Temsilcisi (YTÜ)
                        Ozan Öztepe (YTÜ)           
 Danışmanlar:H. Taylan Akgün (İnş. Müh.) (YTÜ)
                        Süleyman Akım (Makine Müh.) (İDMMA)
 Yardımcılar: Deniz Çubukçu (İç Mimar)
                        Betül Karanfil (Mimarlık Öğrencisi)
 SATINALMA İLE DERECELENDİRİLEN PROJELER;
 -         3 sıra nolu 19679 rumuzlu proje
 Müellifler:     Hasan Sıtkı Gümüşsoy (YTÜ)
 Yardımcılar: Özlem Bütün (YTÜ)
                        Bige Altuğ (YTÜ)
                        Çiğdem Karamürsel-öğrenci (YTÜ)
                        Nursen Gümüşsoy-öğrenci (YTÜ)
 -         15 sıra nolu 71820 rumuzlu proje
 Müellifler:     Mustafa Burak Sağlıkova-Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
                        Korkut Yıldırım (MSGSÜ)
 Danışman:     Hüseyin Yalçın Sağlıkova (GSA)
                 
-         42 sıra nolu 19519 rumuzlu proje
 Müellifler:     Tolga İltir (GÜMMF)
                        Ersin Pögün (İTÜ)  
 Danışman:     Kıvılcım Duruk
 Yardımcılar:    Ahmet Alkan
 -         46 sıra nolu 57963 rumuzlu proje
 Müellifler:     Zeynep Dinler-Ekip Temsilcisi (İTÜ)
                        Ahmet Verdil (YTÜ)
Yardımcı:      Demet Dinler (ODTÜ)
 -         7 sıra nolu 75731 rumuzlu proje
 Müellifler:     Özgür Kerem Bulur (YTÜ)
                        Kamil Kaptan           (YTÜ)
 -         58 sıra nolu 24095 rumuzlu proje
 Müellifler:     Hakkı Akyol (Braunschweig Teknik Üniversitesi)
 Danışman:     Assmann Beraten+Planen GmbH
 Yardımcılar: Miriam Carames-Miller
                        Jacqueline Jacobs
                        Bedri Murat Büyükalp
 -         68 sıra nolu 04927 rumuzlu proje
 Müellifler:     Ayhan Usta-Ekip Temsilcisi (KTÜ)
                        Evrim Düzenli (KTÜ)
-         86 sıra nolu 20405 rumuzlu proje
Müellifler:     Mehmet Zafer Ünal (MSGSÜ)
 Danışman:     Bike Ünal

                        Yunus Engindeniz