12 / 08 / 2022

TOKİ Konya Karapınar projesinin ihalesi yapıldı!

TOKİ Konya Karapınar projesinin ihalesi yapıldı!

Yeni konut üretim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Konya Karapınar projesinin ihalesini gerçekleştirdi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya’nın Karapınar ilçesi 3’üncü etapta hayata geçirilecek 317 konutun ihalesi gerçekleştirildi.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, dün yapılan ihale kapsamında ayrıca 5 dükkânlı ticaret merkezi ve cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de bulunuyor.

Konya Karapınar’da yatay mimarinin esas alındığı  TOKİ  projesinde konutların yükseklikleri zemin+3 olacak. Hayata geçirilecek olan 317 konutun 157’si 2+1, 60’ı 3+1 planında yapılacak.

Yeni projelerinde az katlı yatay mimari anlayışından taviz vermeyen TOKİ, insanları tabiatla daha çok buluşturan, aile, komşuluk ve mahalle kültürünü yaşatacak, yardımlaşmayı canlı tutacak projeler hayata geçiriyor.

TOKİ Konya Karapınarprojesinde, bahçe alanı, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda şehre değer katacak kaliteli ve güvenli yeni bir yaşam alanı oluşturulacak.